erkek kardeşin veya abinin olması

bir kere kız veya erkek bir kardeşe sahip olmak dünyanın en güzel olaylarından biridir ama erkek kardeşiniz varsa vakti zamanında smackdown oynamayı öğrenmeniz demektir, pes oynamayı öğrenmek demektir
anneden babadan önce abiye başvurulur
cs kapışacak bir insanın olması demektir. güzeldir.
dünyada değişmeyeceğim tek kişidir.ilk öğretmenim, ilk sırdaşım, ilk oyun arkadaşım,ilk aşık olduğum kişi, ilk küstüğüm, ilk barıştığım, en çok sevdiğim ve en çok kıskandığım ilk ve tek insan.tek şansım.
tek çocuğum ve küçüklüğümden beri içten içe hep bir kardeşim/abim olsun istemişimdir, özellikle abim. insanın her derdini paylaşabileceği; acısını, üzüntüsünü, mutluluğunu beraber yaşayabileceği; hayatının başından beri yanında kalabilen bir insan olması güzel olurdu. şu sıralar yaşadığım birkaç şeyle ayrıca özendiğim durum.
şanslı hissettirir.

hele de bir kızsanız bayağı işe yararlar. yeri gelir valizini, çantanızı taşırlar. yeri gelir arabayla almaya gelirler. yeri gelir para gönderirler. aslında o para-cık olur genelde ama olsun hiç yoktan iyidir.
ve en son ve en iyisi olan, kavgaya çağırırsınız koşa koşa gelirler swh swh. kısaca iyi ki varlar. muck.
annenimi yoksa babanımı daha çok seviyorsun denildiğinde abimi derdim hala derim iyi ki var abiler iyidir abiler güzeldir adama herşeyi sorabiliyorsunuz ama saygınızı asla bozamıyorsunuz
erkek kardeşi bilmem ama abi çok güzeldir, kalitelidir. abi babadan ötedir
kardeşi bilmem ama abi beleş koruma bazen faizsiz banka aşk acısı çekerken de yavru bir ceylan
en güzeli abinin yada ablanın çocuğu olması yeğen bu dünyada ki en güzel şey.
sürekli kavga ettiğiniz ve sizi sevmediğini düşündüğünüz o abiniz sizin için neler yaptı ve daha neler yapacak bilir misiniz? yetiştiğim pislik ortamdan beni kurtarıp her kavgama gelen ve götümü kollayacak biri olması belki de hayatta kalmamın en önemli sebeplerindendir. çok vardır mahalleden ölen arkadaşlar böyle bir abiye sahip olamadığı için..
dünyanın en güzel şeyidir bence başın derde girse abin var paran bitse abin var temiz kıyafetin yoksa abininkiler var resmen hayatın bugu küçük erkek kardeş olup bir abiye sahip olmak bence
erkek kardeşini askere göndereniniz var mı bilmiyorum ama o hüzünle karışık gurur çok değişik bir duygu.
erkek kardeş demek kıskançlık demeektir küçücük boyu ile etrafa ablasını korumak için racon kesmeye çalışır çok ponciktir ergenlikte boyu ablasını geçer...
kız arkadaşı olması durumu biraz sinir bozsa da erkek kardeşinin olması bir kız için anneliği provası gibi bir şey
bir erkek ve bir kız kardeşim var;

kız kardeşime küçükken izlediğim çizgi filmleri izletip beraber büyürken bazen yarı anne gibi hissetmek çok güzel. ona küçükken sahip olmak istediğim şeyleri ulaşamadığım için elimden geldiğince daha iyi şekilde büyümesi için çabalamak... tabi bazı zamanlar yaptığım tüm iyilikleri unutup bana kafa tutmasını saymazsak ama ne olursa olsun onsuz yapamam ruhumun parçası.

ama erkek kardeşinizle aranızda yaş farkı az ise ve kardeşinizin cüssesi sizden büyük ise ona pek sataşmasanız iyi olur. ama kardeşiniz nankör ve biraz da öküzse zamanla ruh hastası olmanız çok kolay. ama siz ondan tüm ümidi kesip boyun eğerken biran da onun ablası olduğunuzu hatırlatıp yanınızda durup sizin için ince şeyler düşününce yaptığı bütün aptalca şeyler uçup gidiveriyor. sanırım bu ablalığın getirdiği bir duygu.

kısaca iyi veya kötü olsalar da onlar iyiki varlar onlarsız hayat düşünemiyorum ama biraz daha kıymetimi bilseler çok güzel olur.
daha sık kavga eden kardeşlerin daha fazla birbirine bağlı olması durumu vardır. biz kardeşimle küçükken öyle çok kavga ederdik ki anlatmam olayın bıçak çekmişliğe kadar gitmişliği vardır ama küçüklüğümüzden beri de birbirimize çok bağlıyız. küçükken birimiz ağlayınca diğerimizde ağlardı. anne babama karşı ufak tefek şeylerde beni satsada eğer durum ciddiyse anne babama karşı birbirimizi idare eder gerekirse kendimizi yakarız ama birbirimizi satmayız. en güzeli ise onun mutluluğuyla mutlu olabilmektir.
ben abisi olanlar kısmında yer alıyorum.yaş farkı olarak da bana fark attıkları için ilk sıralar çok zor ve baskı içerisinde geçiyordu hep zordu çok zordu. büyüyünce seni dövücem derdim abimlere ben büyüyünce onlar da büyürmüş acı şekilde öğrendiğim bir geçekti. ama şimdilerde anlıyorum ne kadar şanlı olduğumu her ihtiyacım olduğunda yanlarımda biteceklerini bilmek bile bi güven veriyor. ha bi de çalışmaya başladılar maaşları var güzel en sevdiğim
ben en küçük çocuktum 4 kardeşin en küçüğü abimle aramda tam 1 yaş 1 hafta var. 9 ay doğum süremi düş yani abim 2 ay 3 haftalıkken annem bana hamile kalmış. böyle hesap yapınca ürperdim. bu hesabı yapmamın asıl sebebi abimle bu kadar yakın olunca her gün her an kavga gürültü zaten 15 yaşına kadar ikiz sanıyordu herkes. büyüdüğünde geçmişe dönüp baktığımda çok güzel çocukluk geçirmişim diyorum abimde benim en büyük suç ortağım olmuş:))
şu hayatta koşulsuz şartsız sahip olmak istediğim ama olamadığım şey, özür dilerim abla
kavga ettikten 5 dakika sonra barışabildiğin tek kişidir
bildiğiniz staj. yemeğini ütüsünü yap, manita yapınca parasını ver, ders çalıştır ve kuruş para alma. kölelikten farksız.
sözlükte hesabı var, çaylak...
hatırlaması bile korkunç olan durum
  • /
  • 2