eşcinsel erkeklerin beyefendi hassasiyeti

başalmadan önce tekrar belirtiyorum. lgbt bireylerin haklarını aramasını destekliyorum. bakın destekliyorum diyorum ben bu insanlarla birlikte onur yürüyüşünde gökkuşaklı bayrak taşıdım, arkadaşıma "ibne" dediler diye adam dövdüm ben. benim yaptığımı babaları anaları yapmıyor yönelimi farklı olan arkadaşlara.

neyse allah affetsin, ben giydirmeye başlıyorum.

bu olayı dün yaşadım, starbucks'da kahve sırası bekliyordum önümdeki "bey"den ismini rica etti kasiyer. "deniz" dedikten bi' kaç saniye sonra " ama sadece deniz yazmanızı istiyorum tamam mı bey yazmayın lötfeeen..."
haliye kasiyer de şaşırdı "yazdım bile" diyince. "o zeman değiştirer msiniiiiz lötfeen" gibi bir zırva daha çıktı şahsın ağzından. zira instaya atıcak kahvenin fotoğrafını, sosyal çevresinden tepki görmek istemiyor olabilir.

aga adın süleyman değil ki senin adamın bey yazmasına gerek kalmasın. bu kadar mı hassassınız? sadece "ılık" suda mı yüzebiliyorsunuz ?

bu da bu sabah başıma gelen bir tırtlık:
bir 'event' gereği mail atmam gereken eşcinsel bir arkadaşa mailde bey diye hitap etmişim. kendisi 4-5 mail boyunca tutmuş kendini bey demekten vaz geçmem için en sonunda sinirlerine hakim olamadığından "ben sana bey olduğumla ilgili bir bilgi vermedim yalnız canım" yazdı. hiç cevap vermedim maili üstüme fowardladım ilgilenmesi için. o da kudurmuş aradı beni 11 gibi " bunlar da kendini uzaydan düşmüş egzotik materyal sanıyor aq " dedi. ( ben de bi "hö?" oldum) "haklısın abi" demekten başka birşey düşünemedim o an.

yeni hassasiyetiniz de bu mu aga ? bey diyince çok sinirlenip mor tükenmez kalemlerinizi mi fırlatıyosunuz duvarlara ? nevresimlerinizi mi yırtıyosunuz napıyosunuz siz ya ? hanım desek de aynı tepkiyi vericek misiniz ? sonuçta aynı türde bir cinsiyet etiketi... yoksa başka bi sıfatınız mı var ? ne diye hitap edicez aq sadece gayrı resmi ve lal-ül bali bir tavır takınıp adınızla mı ? ne o öyle çorapsız ayakkabı giyer gibi. benim hassasiyetim de bu arkadaşım ben sana hitap sözcüğüyle seslenmek istiyorum ! ne diyim "ali bey" mi diyim "ali trans" mı diyim "ali bin zındık" mi diyim? beş dakika normal insan gibi hassasiyetlerinizi kendi içinizde yaşamayı öğrenin lütfen ya.

abuk subuk dejenere insanların kitaplarından okuyup okuyup geliyosunuz götü başı morlu, yeşilli obez obez meditasyonculara kaptırıyosunuz kendinizi...