eski sevgililerin öğrettikleri

beşiktaş' ı neden daha çok sevmem gerektiğini öğretti, ha bir de en iyi çöp şişçinin yerini.
çok güzel sesli bir sanatçıyı (bkz: gaye su akyol ),bir insanın bir insanı ne kadar sevebilecegini ve ikizler erkeginin ne kadar dengesiz oldugunu ögretti
flört aşamasında ikizler burcu olduğunu öğrendiğin her bireyden anında uzaklaşılması gerektiğini.
kimsenin kendini tanıttığı gibi olamayabileceğini, üniversitede nasıl olsa beni kimse tanımaz mantığı ile hayatını yalandan yeniden inşa edebileceğini, dış görünüşü mükemmel olup içinde binbir
pislik yatabileceğini kısacası kimseye güvenmemem gerektiğini öğretti
yemin ederim japonca öğretti. hiragana, katagana, kanji, oyasuminasai ,dozoyoroşko oneyaişimas, hajimemaşte vs vs...
öküzlerin doğal hayata uyumu, beslenmeleri ve asla evcilleştirilemeyecekleri.
kimseyi gercekten tanıyamazsın
kimsenin vazgeçilmez olmadığını öğretti aileyi sevin arkadaşları sevin ama sevgili direkt sevmeyin bunun yanında diğer sevgililere nasıl yaklaşılacağınıda öğretiyor haberiniz olsun
insan en çok yanlışından öğrenir, galiba buyüzden onlar “eski” sevgilidir.
eğer fedakarlık yapıp kendinden ödün veriyorsa çok seviyorsa o balıktır bokunu çıkardığında abarttığında herşeyi kaçın

eğer herşey güzel gidiyor bir anda çevresine uymaya başlayıp saçma sapan sebeblerle olay çıkarıyorsa sabredin üatünlüğünüzü kuramıyorsanız kaçın o yengeçtir

eğerki mal ettiyse düşüncenizi yaşantınızı dengenizi bozduyaa bir sabah mutlu öğleye huzursuz akşama neşeli geceye anlam veremiyorsanız başaktır olmadı terazi

ve
eğer ikizlerse hiç durmayın onlar sizi bulur siz hep kaçın durmayın uzaklaşın
müzik zevkimi değiştirdi diyebilirim
kimseye hiçbir zaman güvenmemeyi ve.

sene 2012 hazırlıkta tanıştık. çanakkale’nin her köşesini sırf eğlencesine kaybola kaybola beraber öğrendik. onun en yakın kız arkadaşlarının sevgilileri ile mükemmel dostluklar kurdum o zaman (hala devam eden). bir kez bile ona kızmaya kıyamadım, kötü söz söyleyemedim, kalbini kıramadım.

her şey mükemmel ilerledi 1. sınıfı farklı fakültelerde beraber bitirdik kendi yaşadığımız şehirlere döndük ve pat hiçbir şey yokken ayrıldı benden.

olay şöyle;
ailesi benin ailenin görüşleri ve inançlarına asla sıcak bakmayacakmış ( 1.5 yılda evlenmeyi planlamış) anlattım kendisine evlenmeyiyoruz biz daha bi dur etme eyleme. yok ayrıldık. 3 ay konuşmadık.

eylül ayı geldi, onun benim evimde eşyaları vardı 2 bavul, annem kıyamayıp ben evden taşınırken hepsini yıkayıp ütülediği eşyaları. ben dellendim konuşacağım gelince diye o güzel dostluklar kurduğum insanlara söyledim ( o arkadaşlar da -bahsi geçenin yakın arkadaşlarının sevgilileri- ayrıldılar yürütenedikleri için)

bombayı öğrenmem ve sonuç:
eşyalarınu almaya geldi konulmaya yanaşmadı, yurduna gittim dışarı çık konuşalım ben dayanamıyorum bir kez bile kavga etmedik nasıl seni sevmiyoruma geldin sen anlat baabında. ikna oldun seni sevmiyorum dedi bana. eyvallah canın sağolsun dedim.

flashback:
beraberken hiçbir zaman telefonumu karıştırmasına karışmadım çünkü çok sevmekteydim bu eğer ona güven verecekse olsun diyordum gizlim saklım yoktu. 1. sınıfın sömestır tatilinden sonra mart nisan gibi gerçek kavga denilen tek olay : horatio: ver ya telefonunu karıştırayım(şaka yapmaktaydım)
ex: (telaşla) hayır ya nerden çıktı olmaz öyle şey
horatio: noluyo ya sen hep bakıyosun telefonuma bakıyorsun benim(gülerek)
ex: ( sert bi şekilde) daha da dokunmam telefonuna)

esas olaya dönüş:
aylardan kasım ben hayatımı yoluna koyma evresindeyken bir gün ex kişisi hasebiyle tanışıp dost olduğun arkadaşın içerken şunu söyledi. o seni aldatıyordu 1. sınıfın sömestır tatilinde memleketinde biriyle bişiler yaşamış sonrasında da baya konuşmuşlar. ben şok beynimden vurulmuşa döndüm. yalan yok inanmam diye diretsem de dostumun eski sevgilisi benim ex’in yakın arkadaşı (sözde sırdaşı) her şeyi dinleyip dedikodu olsun diye anlatıyormuş benim dosta. soruşturdum, gittim arkadaşın eski sevgilisine sordum doğruymuş. beni aldatıp üstüne benimle 6ay daha hiçbir şey olmamış gibi devam edip bana yok mezhep yok siyaset diye kandırarak ayrılmıştı. kalbim çok kötü kırıkken paramparça oldu. bir daha hiç kimseye değer değer verenedim ona verdiğim kadar ve içimden kopan şeyler beni hep eksik hissettirdi.

eski sevgilim bana ait olan şefkati, değer vermeyi, en önemlisi insanlara koşulsuz güvenme ve sevme hissini asla ama asla göstermemi gösterdi.

not: o dost dediğim arkadaşlar söylenek isteselerde aldatma olayını sevgilileri baskı kurup anlattırmamış benimle aralarına mesafe koymuşlardı bu aldatma olayımı duyunca çünkü yüzüme bakamadıklarını söylediler(utandıklarından). hala yakın arkadaşız.
iyi bir kariyerin her zaman güzel bir karakteri beraberinde getirmeyeceği gerçeği
güven, sevgiden sonra ilişkilerin en önemli parçasıdır.
sevmeyen insan, onun uğruna ölecek olsan da sevmiyor. zorlama.
en fazla sesin boş tenekeden çıkabileceğini öğretti. teşekkürleerr
oğlak erkeğinin aşırı ego'lu olmasindan başka bir şey öğrenmedim.
lahana tohumunun kalp şeklinde filizlendiğini
doğrusunun entellektüel değil entelektüel olduğu.

edit: ikizler burcu adamdır.

edit 2: evet ikizler burcuyum.
her ne kadar ona güvenmek ile hayatımın hatasını yaptığımı öğretse de hakkını yiyemem balık tutmayı da öğretmişti sağ olsun.
mervelerde ders mers çalışılmadığı.
sen kendine değer vermiyorsan başkasının sana değer vermesini bekleme
şiirler, şarkılar, kitaplar, güzellikler, nefret...
(bkz:sone 99)
(bkz:concierto de aranjuez)
(bkz:seni düşünmek)
akşamdan kalma günlerde ayran ya da süt içmek durumu kurtarır
  • /
  • 3