evde evcil hayvan beslemek

evcil hayvandan çok ev arkadaşı dost oluyor onlar ya bir süre.
insan evladının en iyi dostu, ancak hayvanlar olabilir
evde kedi beslemek yeni moda oldu kızların neyse de erkeklerin kedileri kızım kızım diye sevmesi bana biraz gösteriş gibi geliyo
evde bi erkek beslemekten daha mantıklı bir karar ..
dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var bu konuda.
-sahiplenmeden önce, iyice düşünün taşının. bu sorumluluğun, bir canlının hayatının sorumluluğunun alabileceğinizden emin olun. sokakta ve barınaklarda fazlasıyla terkedilmiş hayvan var şu haliyle. yenisini eklemeyin.

-yenisini eklemeyin ve olanı eksiltin. pet shop gibi sikik ve hasta ruhlu bir psikolojide kurulan ve işletilen yerlere ilgi göstermeyin. barınaklardan sokaklardan alın. o canlıların size duyduğu minnet ve sadakati hiç bir insanda bulamayacaksanız.

-sahiplendikten sonra yapacağınız ilk iş yeni dostunuzla eve dönmek değil, veterinere gitmek ve kontrol ettirmek. özellikle yavru ise aşılarını ihmal etmemek. hapishaneden kurtarıp ölümüne sebep olmayın.

-tipine bakarak seçmek gibi bir veled-i zinalık yapmayın. insan olun.
-sevin, sevilin.
bu kadar.
bir baykuş bulabilsem anında başlayacağım şeydir
bizim evde 4 tane var ben dahil
insana sorumluluk ve dost kazandıran bir eylem. gösteriş yapacağım diye de hayvan beslemeyin. onlar da canlı, eziyet etmeyin
#35043 ağzını yırtarım
herkesi yapmaya çalışması gereken eylemdir. evde beslenemiyorsa bile kapının önüne bir tas su ve mama koymak kimseyi eksiltmez.
ölünce çok üzüldüğün halde yeniden almak onun dostu olmak hayatini iyi gecirmesini sağlamaktir
  • /
  • 2