evde seyyar alkol üretimi

yapılmasının ülke ekonomisine çok zarar vereceğini düşündüğüm durum.neticede ülkemizde alkol alışverisi sırasında ülke kasasına çok ciddi oranlarda vergi kazandırıyoruz.bu vergilerin sanki havaya gittiğini ülkemize hizmet olarak geri dönmediğini düşünen cahil insanlar ne kadar karşı çıksa da geçenlerde anadolu grubu yönetim kurulu genel başkanı sayın tuncay özilhanın da tepki göstermesiyle hükümet bu duruma el atmış ve mart ayından sonra etil alkol şişelerine içilmesini engelleyecek bi madde koyulmasına karar vermiş.bu durumu yadırgayanların ve isyan edenlerin ülke ekonomisinden bi haber olduğunu düşünüyorum.cebine fazla gelen insan içmeyebilir kimse zorla alkol almaya teşvik edilmiyor.

(bkz:alın verin ekonomiye can verin)
etil alkole engel olsalar da evde mayalı içkiler yani bira şarap vb hiçbir zaman önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.ayrıca ev yapımı bira her zaman fabrikasyondan lezzetlidir.yaklaşık bir yıldır kendi biramı evimde üreterek tecrübeyle sabittir.
artık youtube videolarıyla hiç bilmeyen bir insan bile adım adım giderek hazır bira kitlerini alıp kendi birasını yapabilir etil alkole set koysalar mayalı içkilere koyamazlar.
daha önce evde rakı yapan var mı?
her baskı kendi isyancısını doğurur
günümüzde isteyen herkes internetten atom bombası yapmayı bile öğrenebilir, kendi alkolünü mü yapamayacak sanki.
her türlü bira, şarap ve rakı yapılır efenim. alınan malzemelerle gene vergi ödediğimizden; alıp verip ekonomiye can veriyoruz.
"ya kahraman olarak ölürsün ya da kendinin düşman olduğunu görene kadar yaşarsın" der güzel bir söz
seneye takım taklavatı toplayıp eve sistemi kuruyorum
ekonomiye zarar verecek öyle mi? sen ekonominin anasını sik sonra düzelteceğim de üstüne ekonomi bakanını damadın yap biralara bir zam daha pompala sonra evde bira üretimi ekonomiyi bozuyor.. hassiktir oradan!
edit:2010 bira fiyatları ektedir.
 resim