feminist olmak istiyorum ne yapmalıyım

feminist olmak isteyecek yazarların ne yapması gerekliliğidir.

merhaba öncelikli olarak bayan kelimesi bu cümleye dikkat edilmelidir. asla ve asla bayan kelimesi kullanılmamalı kullanılanlar sert bir şekilde eleştirilmeli.
2. olarak evlenen bir bayanın yani kadının nasıl olurda kocasının soyadını alır bu neyin kafası gibi sorunlara kafa yorup kadın haklarını soyadı üzerinden yönlendirmeli.
son olarak saçlarını biraz kısaltıp yapılan makyajı özensiz yaparak bir feminist olabilirsiniz.
buralar karışır deyip, bir umutla bildirimleri açtığım başlıktır. hadi inş..
ortalık karışacak vaziyet alın
feminist olup da sakalı favorisi benden daha az olan kadın görmedim.genelde de ceplerinde maksimum 50 lirayla dolaşıyorlar.sütyen askıları parçalanmaya yakın şekilde eski ve pantolonları fazla giyilmekten dikiş hatları pamukçuklaşmış halde oluyor.şimdilik bunlar var elimde daha fazla ihtiyaç olursa yazarım
feminist olmak isteyen bireyin istediği tavsiyelerdir.
adalet kavramı üzerine çok düşünmeden eşitlik propagandası yapmalısınız.
güçlü kadın profili çizmek için erkeklerin rahatlıkla yapabileceği işleri zorlanarak da olsa gerçekleştirmek için enerji israfı yapmalısınız.
erkekleri düşünme kabiliyeti olan canlılar yerine tamamen hayvansal içgüdülerine göre hareket eden canlılar olarak görmelisiniz.
onediö videolarını kesinlikle izlemelisiniz.
dipnot : yukarıdaki yazılanlar tamamen boş ve gereksiz önerilerdir.
bir kadın olarak;

öncelikle kadının erkekten üstünlüğü değil, kadın-erkek eşitliği savunulmalıdır. yani "feminizm" teriminin ne olduğunu mümkünse bilin.

sonracığıma, "bayan" ya da "kadın" demek bence çok önemli değil. bir insan cinsiyeti dişi olan birine "bayan" diye hitap ettiğinde "çok bayıyorsun" demek istediği için değil, terim bu şekilde kalıplaştığı için kullanıyor. tıpkı siyahî birine "zenci" diye hitap ettiğimizde, ona aslında "senin ataların önceden köleydi, bu yüzden sen de köle olarak kalacaksın" demek istemediğimiz gibi. türk kültürüyle alakalı biraz. sonuçta kimse bize afro-amerikan ırkının eskiden köle olarak kullanıldığını öğretmedi, biz kendimiz öğrendik. dolayısıyla düşük/normal zekalı insanların ya da en zeki anadolu çomarının "bayan" sözcüğünü kullanırken, aslında o sözcüğün anlamını ya da çağrıştırdığı şeyi irdelediğini düşünmemiz biraz aptallık olur. he, bana kalsa "beybi" diye de hitap edebilirsiniz, neyse.

bir başka husus dayatma. sadece feminizm için değil; savunduğunuz toplum, siyasi ya da dinî görüşü bir başkasına dayatmaktan, misyonerliğe soyunmaktan kaçının. bırakın, anadolu çomarından bir farkınız olsun.

yani özetle; feminist olun, feminazi olmayın.
öncelikle bayan sözcüğüne takılıp 'bayan değil kadın!!!!11bir!!!" diye çıkışmanız, ondan sonra feminizim kadının erkeğe karşı üstünlüğü değil cinsiyetlerin eşitliğini savunuyor demeniz gerek. cinsiyet eşitliğini savunmak cinsiyet eşitliğini savunmaktır. feminizm feminizmdir. siz cinsiyet eşitliği maskesi altında feminizm diye gezerseniz, biz de bayan deriz.

sözcükler önemli değilse, bayan dememizin bir önemi yok. ha sözcükler önemliyse de cinsiyet eşitliğine feminizm değil cinsiyet eşitliği diyelim. isimleri bir kenara bırakırsak, bir nevi destekçisiyim. (bkz: #7942)
sana nasıl bir feminist olacağını söyleyemem ama feminist maskesi takmış erkek düşmanlığı için beynini aldır
ya bu feministler size ne etti?
feminist olmak için sadece beyin yeterlidir.
feminist olmak için bir şey yapılmasına gerek yoktur. dünya da yaşananlara dikkatlice bakılınca zaten olmak isteniyor. ve "bayan değil kadın" diyerek, kendilerince bizi küçük görenler, düşüncelerimizi saçma ve gereksiz buluyorsunuz ama siz daha iyi ve kötüyü birbirinden ayıramayan aciz insanlarsınız. unutmayalım amacı iyi olan şeyler hep engellenmeye çalışılır.
dünyaya bakmanın bir yolu hakkında ipucu istemektir. feminist olunması için özellikle yapılması gereken bir şey yoktur.

kadın ve erkeğin politik, siyasal ve ekonomik eşitliğinin savunucusu isen, feministsindir.
'kiz gibi ol' lafi seni 'erkek adam ol' denilmesi kadar rahatsız ediyorsa,
kadınların sosyal açıdan nasıl dayatmalara maruz kaldığını gördüğün gibi erkeklerin de belirli bir kalıba sokulduğunu görebiliyorsan
aynı çalışmaya kadınların daha az maaş alıyor olması seni rahatsız ediyorsa
gordugun/izledigin siyasi/bilimsel tartışmalarda kadına erkekler kadar yer verilmiyor olmasi seni rahatsız ediyorsa
'bu nasıl düzen, esitlik gerekli artık' diyorsan feministsin.
feminizm hakkında hiçbir fikri olmayıp sana 'ya şu bağyan kelimesi ne alaka ya' diyen insanlarla, 'erkek dusmanisin yani he' diyen insanlarla ve hatta sana hesap soran insanlarla karsilacaksin. öncelikle metin ve sabırlı olmak gerekiyor. onlar da öğrenecekler, onlar da inanacaklar. belki başka bir adla belki başka bir yilda ama onlar da bizimle yürüyecek ve eşitlik isteyecekler.
kısaca; eşitlik istediğini herkese anlat, ve kendin de bunu istediğinden emin ol. geriye hiçbir şey kalmıyor.
e bu çok kolay. kadın erkek eşitliğini savunuyoruz maskesi altında erkekleri ez ezebildiğin kadar. bi de "bayan değil kadın" de. tamamdır.( mission completed)
mühendislik fakültesi okuyun..
elindeki erkeği sessizce yere bırak canım. tükür şimdi ona. heeeah şimdi feminist adayı oldun işte tebrikler bayan
arkadaşa yardımcı olucam 2 vesikalık fotoğraf, bir kimlik fotokopisi ve sağlık belgesiyle en yakın kuruma başvuru yapıyorsunuz. hayatınız inceleniyor pozisyona uygun görürlerse şayet sizi arıyorlar.
insana kadın erkek olarak değil insan olarak bakmak.
feministliği sektir edip ,hümanist olsan...