feminizm

"izm"lerin yüz karası. bütün çirkin kızların feminist olması tamamiyle tesadüftür.
girilen ilk entrynin saçmalık ve basitlik düzeyi ile ikinci entrynin profesyonel yaklaşımı arasındaki zeka farkı dikkatimi çekmedi değil
fransa da ortaya çıkmıştır normalde kadın erkek eşitliğini savunmaktadır ama türkiye deki kadınlar feminizmi çok yanlış anlayıp kadın erkekten üstündür düşüncesiyle dolaşmaktadır.bazı gösterilerde feminist kadınların"erkekler ölsün"pankartı açtığı da görülmüştür.
feminizmi doğru anlayıp öyle feminist olun lütfen
 resim

 resim


 resim


 resim


 resim


 resim


gerçek feminizm bu değil. ülkenin feministleri bile sayko haaamına. yalnız kumbara çok iyi kullanılır geleceği parlak slogan hahaha.
erkeği insan yerine koymayıp sürekli kötüleyip, küçük görülme, erkek düşmanlığı ile alakasının olmadığı, ülkemizde dikkat çekmek, kimlik arayışı gibi davranışlar yüzünden yanlış bilinen çoğu insan tarafından erkek düşmanlığı zannedilen düşünce.
feminizmin “erkekler orasını açıyorsa ben de açarım, ne var pedimi paylaştıysam, almıyorum kıllarımı işte bana ne” şeklinde savunulması bu düşüncelere indirgenmesi oldukça rahatsız ediyor beni. hiç okunmadığı araştırılmadığı, hayat içerisinde yaşatılmadığı çok belli oluyor. virginia woolf kadınların 'kendine ait bir oda'sı olması gerektiğini söylüyor biri gelip kıl-regl üzerinden feminist olduğunu söylüyor. özünde herkesin içinde kendi isteğiyle yer alabileceği bir mücadele. kimseyi yargılamak değil amacım fakat kendime de haksızlık yaptırmam, kendi adıma bi kadın olarak hayatımı istediğim gibi şekillendirebiliyosam bunda feminist düşüncemin etkisi oldukça büyük(motive-cesaret anlamında)
twitterda, instagramda, sokakta, evde ayın feministini seçmiyoruz; herkes farklı bir yaşam. ilgi açlığının gerçekten mücadelesi olan düşüncelerle giderilmesini sevmiyorum.
tanım: kadın hak ve özgürlüklerinin “farkında olup” iki cinsiyetin de aralarındaki eşitsizliğin (bakın cinsiyet diyorum) doğru olmadığını savunup bunun ortadan kaldırılmasının gerektiğini savunan mücadeleci düşünce.
kadın haklarının erkek haklarına olan esitligidir, ülkemizde amacından sapan bir düşünce olmayı başarmıştır
kadın ve erkek hakları eşittir ama kadın hakları daha bir eşit olmalıdır diyen yoz düşüncelerden birisidir. kusura bakın hiçbir feministe saygı duymuyor ve feministleri sevmiyorum. bu demek değildir ki feminist gördüğüm yerde davar gibi ' aaa bak feminist püh sana' diyeceğim. bir femimist ile tartışmaya girecek kadar kendimi boşlukta hissettiğimde dünyada yolunda gitmeyen şeyler var demektir.
çok fazla söze göre yok, tarihten bugüne kadar sosyal yaşamda kadınlar varolma mücadelesi vermiştir. nasıl ki toplumlar kurtarıcılarını kendileri yaratıp mücadeleyi kendileri vermişlerse, kendi sosyal haklarını ve varoluşlarını kadınlar kendi dayanışması ile sağlayacaktır. ancak bu elbette “tarla benim belletirim, am benim dilletirim” sloganı ile kendini 8 mart’tan 8 mart’a var etmeye çalışan liberaller için geçerli değildir. özcan deniz hayranı bu kesim pasif mücadelelerine devam edebilir, direnen kadınlar hala var.
bir türlü yalaklara anlatamadığımız kavramdır.
ülkemizde benimsenen diğer ideolojiler gibi gerçek anlamda yaşanmayan ideoloji türüdür.
amacından saptırılarak , genelde bi boka benzemeyen ve lezbiyen kızların erkek düşmanlığı. bu arada gerçek feministlerdenim.
normal şartlarda kadin ve erkek esitligini savunan bir durumu ifade ederken modern türkiye yapisinda ve modern dünya yapisinda neden se kadınlarin erkeklerden ustun olmasina karsilik gelmektedir.
sexizmin kadın tarafı.
cinsiyetçilige karşı çıkayım derken karşı cinsiyetçi davranmak.
teoride iyi ama her -izm de olduğu gibi ülkemizde ki pratiği tamamen yanlış olan ideolojidir.
teoride kadın erkek eşitliğini savunan ancak pratikte sürekli kadın üstünlüğünü savunan ideoloji. şahsen ben bir kez bile erkeklerin askere gidip şehit olmasından veya maden işçilerinin sorunlarından bahseden feminist görmedim.
sacma sapan bilgilerle dolmuş buralar. tütkiyede feminizim 1989 yılında duygu asena ile tanıtılmış ve olup ve malesefki yanlış tanıtılmıştır. feminizmi kadının cinsel özgürlüğü olarak tanımlanmıştır. ülkemizde soğuk bakılır. benim için feminizm bombos bir akımdır... beceriksiz kadınların ortaya attığı birseydir.. misal kadının en iyi oldu yer neresi? mutfak derler.. dünyadaki en iyi şefler ama erkektir. yönetim mekanizmasında zayıf kalan kadınlar böyle birsey uydurmustur. hilary clinton niye ağzına almıyor feminizim falan?
cinsiyetlerin ekonomik, sosyal ve politik esitliklerini destekleyen akım. zor değil bu tanım arkadaşlar, aşırı feminen (!) ve ne dediğini bilmeyen tipler hariç, eşitlik nedir bilen herkes, feminizmden geri durmaz.
bu ülkede pratiğin yanlış olduğunu söyleyen bir sürü entry görüyorum. bakın yaşadığımız ülkeye bir. özel sektörde ise girmeye çalışan bir kadına hamile kalıp kalamayacağını söyleyenlere bakın, aynı saat ise ve aynı miktarda emeğe daha az para veren patronlarına bakın, küçüklüğünden beri ona 'kiz çocuğusun sen öyle yapılmaz' diye psikolojik baskı uygulayan annelerine bakın, ne giyip giyemeyeceğini nerede ne saatte olup olamayacağını söyleyen babalarına bakın, kimlerle konuşup konusmayacaklarina onların adına karar veren erkek arkadaşlarına bakın. esitlikten önce kazanmamız gereken bir ozgurlugumuz var, kavgamız var. ve hem hemcinslerimizden, hem sevdiklerimizden beklediğimiz biraz olsun destek.
erkeklerin feminizm adı altında ikinci plana atılmasına gelirsek; bilinçli hiçbir feminist 'erkek adam' ya da 'erkekler ağlamaz' gibi sosyal dayatmaları, onlara verilmeyen anayasal ekonomik/politik haklarına şahit olup susmaz. feminizmin kadınların adıyla anilmasinin sebebi de, aramızda ki ucurumdur. biz esitlendikce, bu cümlelerin ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksınız.
kadın erkek eşitliğini savunduklarını düşünmüyorum efenim. zannımca soylemde eşitlik fiiliyatta pozitif ayrımcılık istiyorlar. ee bu zaten ulkemizde yeterince var. "erkek öğrenciye halkın pi* muamelesi yapması mesela"
esas amacı kadın ve erkeğin her türlü alanda eşit haklara sahip olması ve toplum tarafından eşit muamele görmesidir. ancak bu durum kimilerinin işine gelmiyor olmalı ki feminizmin "erkek düşmanlığı" olduğu algısını topluma empoze ederek, bu ideolojiyi karalamaktadırlar.
(bkz:feminizmherkesiçindir)
(bkz:feminazideğilfeminist)
feminizmi "erkek düşmanlığı" olarak nitelendirenler de vardır. fakat öyle değildir. feministler kadın ve erkeğin haklarını gözeterek savunmasını yapar. özgürlük ve eşitlik için atılmış en güzel adımdır. simone de beauvoir 'e ne kadar teşekkür etsek az. fakat uygulanabilirliğine baktığımız zaman bir çelişki vardır. ya kadın elinde oyuncak haline gelmiştir ya da erkek elinde. kendi lehlerine kullananların yanında farklı ideolojilere yardımcı ideoloji işlevi de görmüştür. anlayacağınız feminizm, farklı çevre ve anlayışlarda farklı anlamlara gelmektedir. fikrin ham halindeki niyeti benimsediğimi fakat hiçbir ideolojinin kölesi olmadığımı tekrardan belirtmek isterim. modern çağın ıvır zıvırları deyip kapattım yorumumu.
bazı kadınlarca yanlış algilanip erkeği itin bir tarafina sokma çabasına dönüşen bir akımdır. bazi kadinlarin kendilerine yapilmasini istemedikleri ayrimlari ve genellemeleri erkeğin kucağına birakmasidir.
ülkemizde yanlış özümsenen başka bir detay,özünde kadın erkek eşitliğini savunduğu için bir erkek feminist olabilir tıpkı bir kadın gibi.malesef çoğunluk bu terimi kadın üstünlüğü olarak algılıyor ve ona göre davranıyor.(bkz:http://www.uguroral.com.tr/arastirma/turkiye-de-feminizmin-tarihi)
profeminist türünün zararsiz olsugu olgu diyelim
  • /
  • 2
İletişim - Kurallar