fevzipaşa mahallesi

çanakkaleye ilk geldiğinizde sakın girmeyin diye uyarıldığınız o mahalle.. gece geç saatlerde girmedikten sonra hele ki birkaç tanıdığınız varsa çokta sorun olmaz
ateşle yaklaşmayınız,hatta hiç yaklaşmayın.istanbul’da çukur çanakkale’de fevzipaşa :d
abartılıcak birşey yoktur , en fazla geçerken bi sigara isterler "kullanmıyorum kardeşim" dersin olur biter
her defasında şu mahalleye girmeden çarşıya geçeyim dedikçe beni kendine çeken mahalle. manyetik bi şey mi var bilmem. bir bakmışım müziği son ses açan gamsız bir şekilde pinekleyen insanlar arasindayim.
fevzi paşa çıçıyız biz anten. (bkz:kaçmak fiili)
bulunduğum iki farklı şehirde bulunan, ikisi de tehlikeli olduğu yönünde uyarılan mahalledir. çanakkaledekine gece falan gittim bir şey yoktu belki ben tam olaylı olan yerine gitmedim, diğerine ise eve giderken hep bilerek ordan geçtim yine bir şey yoktu.
bu başlığa çok şey yazasım var. ama yazamicam. kimse anlamayacak çünkü. ancak şunu söyliyeyim emin olun ki o mahallede ki çocukların büyüdükleri gerçekle sizin büyüdüğünüz gerçek çok farklı.
bir antalya zeytinköyü, adana hürriyeti değil
gecenin köründe sarhoş bir şekilde kaybolup korkudan oturup ağladığım mahalledir
torbacının kız kardeşinin düğününe davet edildiğim yer
abartıldığı kadar değil... çanakkale ne ki, psikopatı ne olsun
düşman götüne aman aman
bir dönem yaşadığım mahalle. sabaha kadar süren düğün ve kavga silsilelerini saymazsak iyidir. hiçbir zararını görmedim şahsım adına. zararları kendilerine oluyor genelde. mahalleden birkaç arkadaş da edinmiştim, korkmadan mahalle meydanındaki bakkalara giderdim. bir şeycik olmaz yani.
her şehirde olan mahalledir