fi

kitaptan ayrı giden, uyarlamasını beğenmediğim, kitaba bayıldığım dizi.
"kaç yaşındasın..." dan sonra ozan güven'in karizmasına karizma kattığı, "nasıl olsa internet dizisi yapıştır reklamı" denilip ürün yerleştirmede hızını alamayan,akilah azra kohen'nin eserinden uyarlanan internet dizisi.
sevişme sahneleri çokmuş gibi bir algı yaratılan ama aslında var bile diyemeyeceğimiz; kurgusu, müzikleri, oyunculuklarıyla bambaşka bir dizidir. dizide eleştirdiğim tek nokta tüm duyarların aynı anda kasılmasıdır zira itici duruyor. bir iki konu seçilip ordan devam edilseydi daha iyi olurdu.
ürün yerleştirmeleri son zamanlarda azalan, müzikleri ve oyunculukları diğer türk dizilerinden bi kaç adım önde olan, halkın "çok sevişme sahnesi var yaa" dediği gibi olmayan, güzel bir dizidir.
ekmek teknesi, 7 numara vs gibi dizilerden sonra ilk defa bir dizi takip edeyim dedim o da final yapmaya hazırlanıyor. kara bahtım kör talihim...
fi pi çi kitaplarını hep yanyana görüyorum bu diziyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum, izlemedim ama dalyaprak reyiz yaptıysa iyidir kanaatimce
1 ile toplanması sonucunda karesini elde ettiğimiz sayıdır.
finalinin açık uçlu bittiği dizi
duru canın kitabındaki karakter diyorlar final bölümü için
show tv'de yakında yayınlanacak internet dizisi.
valla 1.30 saatlik dizideki erotik (?) sahneleri, küfürleri, içki, sigara, kavga sahnelerini kese kese 20 dakikasını anca izleriz gibime geliyor.
kitabından 1505661617276161516161 kat daha güzel olan dizi
dizi ilk çıktığında çok merak etmiştim sonrasında aşırı ilgi itici gelmeye başladı ve izlemedim. hatta fragmanlarin şişirme olduğunu bile düşünmüştüm. tv'de bir bölümüne dün denk geldim ve zırt pırt reklam olduğundan internetten izleyeyim dedim. bütün bölümlerini bir günde bitirdim çi kısmı da buna dahil. dizi için eleştirilecek çok şey var tabii ama ben birkaç bir şey yazmayı tercih ediyorum. söyle ki kullanılan ışık ve çekim açıları müthiş, oyuncuların kendilerine döndükleri anlar ilgi çekiciydi fakat bazı yerlerde biraz abartı hissetmedim değil. ayrıca deniz karakterinin aşırı pasifligi ayrı bir olay diyecek bir şey yok. bu arada final bölümü üstteki yorumlarda yazildığı gibi oldukça havada kalmış fakat heyecan ve merak hiçbir şekilde yerinde saymamis. dizide en güzel aşk ise benim için sadık ve özge oldu. gerçekten temiz ve mücadeleci bir hikayesi vardi bu aşkın. bir deee şey dizideki sanat sohbetleri oldukça yetersizdi. belli bir sanat guruğu ve konuştukları sanat ise dışarıda herhangi birinin bilebilecegi bir düzeydeydi. insan arada bir şiir beklemiyor değil ya da afife kısmında bir nutuk... tabiisi bekliyor. neyseğ genel olarak güzel ve başarılı buldum. sevişme sahneleri ve şiddet içeren sahneler az diyemem olması gerektiği gibiydi. belki şiddet pornosu biraz fazlaydı diyebilirim.
bu kadarcik bir yorum.