fight club

populer kültürü koyunlaşmış insanları alayına eleştiren süpper film.
başrolde brad pitt ile edward norton oynuyor. şizofrenimsi bir film. sabun, where is my mind filmi hatırlatan anahtar kelimelerden. en az 10 defa izlemişimdir.

son olarak, bunu koymasam olmazdı.
tyler durden: uçaklara neden oksijen maskesi koyduklarını biliyor musun?
anlatıcı: nefes almak için.
tyler durden: oksijen kafa yapar. panik hâlde derin nefesler alırsın ve bütün vücudun birden bire rahatlayıp gevşer. etkileyici diyaloglarından birisidir 3-4 kez izlediğim oldukça etkileyici bir filmdir.
çoklu kişilik bozukluğunun eşsiz bir tat verdiği film
chuck palahniuk'un eseridir. beyaz perdeye başarılı bir şekilde taşınmıştır. fight club 2'nin de çizgi roman serileri çıkmıştı. filmi de yapılacak dedikodusu dönüyordu.
bizler tanrı'nın istenmeyen çocuklarıyız. öyle olsun.
en az 9 defa izlediğim şaheser. şizofrenimsi(çift kişilikle ilgili tıbbi terim) bir insanın içe dönük ve dışa dönük kişiliklerini çok iyi işlemiş. bazen kendimi görmüyorum da değil.
izleyen adamın hayatını değiştirebilicek bir konumda.şu an dahi izlense hala ideal olarak gösterilebilir.mükemmel bir psikolojik filmidir.üstüne çok kitap yazıldı.izlemeyen varsa izlesin.aptal olmasınnnnn
chuck palahniuk kitabıdır. filmini izlemedim fakat marla singer karakteri sanırım doğru yüzü bulmuş helena bonhem carter ile.
toplumun psikanalizini inceler. yabancılaşma ve kapitalizm altında bunalan bir neslin kimlik ve özgürlük arayışıdır.faust mitosunu ve kıyamet mitosunu yansıtmakla beraber erklerin hakimiyetine baş kaldırı planı project mayhem ile insanlık kurtulur. bu arada film efsanedir
yazarı müthiş bi adamdır.filmi yapanlarda içine etmemişler güzel bi film olmuş.ama kitabı daha güzeldi yazarın en iyi deneysel çalışması ise ölüm p.rnosu adlı eseridir
chuck palahniuk un nadide eserlerinden biridir. yazarın kitaplarını okuduğunuzda muazzam bir bilgi birikimine sahip olduğunu fark edersiniz. insanı sarsan tipten bilgiler. örneğin insanların masturbasyonu anne karnında öğrendiği gerçeği vs.
çanakkalenin simgesel yapısı truva atının hikayesinin anlatıldığı film olan 'troy' filminin başrol oyuncusu brad pitt'in muhteşem ötesi başka bir filmidir.
en sevdiğim dövüş filmi.
sabun tyler durden ve efsanevi son sahnesi ile akilda kalan film
ah pardon bir de where is my mind