forum siteleri

online olarak paylaşımda bulunulan tartışmaya dayalı ortamlardır. insanların bilgilerini, tecrübelerini, doğrularını, yanlışlarını paylaştığı ve yorum yaptığı yazıların bütünüdür.

bir gün sözlüğe girilen entrylerin altına da yorum yapabiliriz. yüce rabbime her gün dualar edicem. inşallah yorum yapabiliriz inşallah.
birileri halen daha sözlüğün ne olduğu hakkında fikir sahibi olamamış..(bkz:gereksiz bir bilgi ver)
ınternetin halka ulaştırdığı ilk sosyal platform sayılabilir forum. 2000 li yıllarda çok kaliteli içeriklerin üretildiği forumlar 2010 ları devirdiği sıralarda devrilmeye başladı. uzun süre üyesi olduğum bir forum kapanınca tekrar açıp bir yıl kadar hayatta tutmaya çalışmış birisi olarak forum kültürünün ölüşüne şahid olmakla kalmamış üzerine bir toprak da ben atmış bulundum.
insanlaron bir konu hakkında bilgilerini paylaştığı, soru cevap şeklinde işleyen sistem. son zamanlarda internetin yaygınlaşmasıyla forumlarda asılsız ve yalan bilgiler de verilmeye başlandı.
yıllar evvel çokca kullanılan ama sosyal medyanın ilerlemesi ile birkaç tanesi hariç bloglar gibi artık arka planda kalan bilgi paylaşım / tartışma siteleri.
yoruma ve tartışmaya açık olunca hakarete ve kışkırtmaya yer verilmediği için sevmediğim vasat siteler.bişey diyosun hooop admin şikayet ban.

ben 2010dan beri sözlüklerde kuyuya taş atıp olanları izlemekten zevk alıyorum.ekşide koyu bi milliyetçi aktroll...incide sapkın bi cinsel ilişki betimleme ustası...burda da üniversitenin en orospu çocuğu olabilmek için yani sizler için uğraşıyorum...
zaman zaman hakiki çözümlere yönelten ancak genelde insanların karamsarlığını körükleyen sitelerdir.
eskiden ne kadar da kaliteliydi forumlar. herkes birbirine saygı gösteriyordu, konuşmuş olmak için konuşmuyordu. 2012 yılından sonra önce facebook, ardından ınstagram hastalığından o da nasibini aldı.