garson

hizmet, servis görevlisi.

bir dönem ben de yaptım.lise yıllarıydı, otelde yapmıştım stajımı. zor ama güzel. hele de farklı ülkelerden gelen insanlarla muhatap oluyorsan çok daha eğlenceli olabiliyor. evet evet türk misafirlerimize göre daha eğlenceli oluyorlardı. hem öyle türkler gibi emreder tavırda da olmuyorlar. ülkemizde maalesef alaylıların çok olduğu bir meslek. böyle olması kötü çünkü profesyonellik diye bir şey yok. böyle oluşu da memnuniyetsizliğe sebep olur doğal olarak.

not: bir garsonu el işareti yaparak çağırmak terbiyesizliktir. bunu yapmayınız.
gittiğim mekan ne tarz bir mekan olursa olsun samimi yaklaştığım, sohbet kurmaya çalıştığım ve müdavimi olduğum mekanlarda arkadaş gibi olduğum insanlardır. onlar da insandır, hiçbirimizin kölesi değillerdir.
denemediğim meslektir.
genelde yapay mütevazilik davranışlarına * maruz kalan hizmet görevlisi.
bi de köle olarak görüp rica etmeyi bilmeyenlerle uğraşırlar, onlar daha sinir bozucudur
arkadaşlar lütfen size hizmet eden garsonlara karşı biraz kibar olun. bir garsona ne kadar kibar davranırsanız size o kadar iyi hizmet eder. kaba davranırsanız veya köle muamelesi yaparsanız, sinirini atmak için mutfakta bağıra bağıra arkanızdan küfür ediyorlar gördüm.
köle muammelesi yapanı veya yediğini,içtiğini,fiyatını beğenmediğinde garsona surat yapanları görünce ayarlarım kaçıyor. işlerine geldiği zaman mekan sahibi gibi görüp işlerine gelmediğinee hizmetçi olarak gören karaktersizler çok fazlalar. çoğu öğrenci olan bu arkadaşlar saygıyı hakediyorlar.