geçmiş mi gelecek mi

başlık tamamı; hayatınızdaki kişinin geçmişine mi bakarsınız geleceğine mi dir.

erkeklerin çoğunun geçmişi, kadınların ise geleceği olarak cevapladığı hede.

geçmiş geleceğin aynası diye mi öyle deriz biz erkekler yoksa;

erkek bir kızın ilki, kızlar ise bir erkeğin sonu olmak ister mottosunun vücut bulmuş hali mi?
geçmişimden bir fayda görmedim. geleceğe de umutla bakamıyorum. sadece yaşıyorum. ne geçmiş ne gelecek. sadece şu an var benim için.
geçmişe bağlı kalınmayıp, geleceğin de aşırı önemsenmemesi lazım. insanlar hata yapar ve onlardan ders alır geçmiş ders verici olmalı, gelecek ise muamma sadece kısa bir süreç için doğruluk payı yüksek çıkarımlarda bulunabilirsin o kadar.
gelecek planları sadece geçmişi vasat olanlar içindir, geçmiş takıntısı gelecekteki vasatlığı öngörme planıdır. geçmiş geleceği besler, neredeyse belirli çizgi üzerinde ilerler, gelecekse geçmişin bir izi.
geçmiş demeyi çok isterdim. ama beynim ister istemez geleceğe bakiyor. diyorum ki kendi kendime boşver geçmişinde ne olduğunu onun, belki değişir. belki ders çıkarır bu sefer farklı olur vsvs.

ya da amaan belki de şu an önemlidir sadece. ne geçmiş ne gelecek. carpe diem ayol.
sevdiğim adamın geçmişi kötü ise gelecekten umut ediyorum, geleceği umut vermiyorsa geçmişini hatırlayıp tatmin oluyorum. ya da boşver geçmişi geleceği, çok da düşünmeye gerek yok. şimdi neler yaşıyoruz, benleyken nasıl önemli olan bu.
gelmişini de geçmişini de..
ne geçmiş ne gelecek içinde bulunduğun anın tadını çıkar
geçmişi de çok merak ediyorum geleceği de, mağara duvarına resim çizmiş dedemin elini öpüp, marsta kolonide yaşayacak torunuma saçma sapan nasihatler vermek istiyorum. nolur bir gün teknoloji o kadar çok gelişsin ki beni diriltip bu ikisini yaşatsınlar.