giyim tarzlarının sürekli eleştirilmesi

t:insanların giyim tarzlarının bir şekilde donuna kadar eleştirilmesi durumudur.

ilk tanıştığımız insanları, giyim tarzlarına veya saç şekillerine göre kişiliklerini tahmin etmeyi hepimiz yapmışızdır. buraya kadar sorun yok. ama artık haddimizi aşıp sen bunu giyme sen şişmansın, sen bu renk giyme yoksa hakkında yollu derler,bunu takma aykırı görünüyorsun vs. gibi eleştiriler yapmak bizim ne kadar hakkımız?

farkında olmadan o insanların kendilerini kötü hissetmelerini sağlıyoruz. öyle ki ''zevkler ve renkler tartışılmaz.''. sen beğenmiyorsan giyme, takma.. ama başkasının zevkine de karışma.
hakaret içermediği sürece seviyeli bir şekilde eleştirilebilir.
tipinden vücudun karakteristik özellikleri değilde bazıları gerçektende çok varoş. çağa ayak uydurmak adına yapılan öyle şeyler var ki insanlar eleştirmeden geçemiyor bu kişinin kendini yükseklerde görmesine. yoksa herkes istediğini giyer göz zevkini bozmayın yeter.
yok sisman insanlar tayt giymesin, yok memesi olmayan bikini giymesin, yok siskolar sort giymesin vesairedir. arkadaslar merak ediyorum, sadece bir kere “sanirim bu beni ilgilendirmiyor, bununla ilgili yorum yapmasam daha iyi.” diye dusundunuz mu? insanlarin giyinmelerinin ya da kendilerine ozgu herhangi bir seyin kendi tercihleri oldugunu neden inatla kabullenmiyorsunuz? surekli bir seylere yorum yapma hakkini kendinizde nasil goruyorsunuz, bunu tamamen gectim karsidaki insanin sizi umursamamasi size hic koymuyor mu? igrencsiniz.
kızlar siz hala anlamadınız mı bizim derdimiz sizin giydikleriniz değil ki. mümkünse çıplak olmanızı istemekteyiz olay bu. sizle sorunumuz yok. sorunumuz kıyafetlerinizin varlığı. giyinmediğiniz sürece tartışacak bir konuda olmaz rahat olur.
türkiye'de yaşamanın oluşturduğu klasikleşmiş eleştiri bütünü..