gsf öğrencilerinin yarattığı algı

-abi baksana piercingi var,saçları da renkli,ayy dur bakiyim dövmesi var miiiggg,kız bu kesin gsf de okuyooo
sanatçı olmak bunu gerektirir.
abi son feci bisiklet yhaaa....
küçük dağları ben yarattım tavrı
yarattığı algıdan daha çok öyle olduğu bariz olan insancıklardır. ücra köşelerde 5-10 liraya bir taraflarını deldirip annelerinin yarım kalan kızıl boyasını saçlarına sürmekle başlarlar. kendilerine has tarzları asla yoktur hepsi birbirinin kopyasıdır. size komple tavsiyem olsun yüzünüz güzel değilse gördüğünüz her imaja bürünmeye çalışmayın, çingene gibi gözüküyorsunuz.
retro vintage karma giyim, burunda piercing kısa kahkülle bezenmiş küt saçlar. ha bir de hepsi olmasa da illa bir kısmı renkli saçlar
genellemeleri sevmesemde genelleme yapacağım.

bu fakültenin ev sahipliği yaptığı öğrenciler çoğunlukla sistem ve popüler kültür karşıtı olduğunu savunan fakat sistem ile ilgili hiç bir akademik araştırma , makale veya benzeri yazı okumamış kişilerdir.

eleştirdikleri popüler kültürün bir parçası olduklarının farkında bile değillerdir. popçu olup demet akalın dinlemek ile rockcu olup metallica dinlemenin hiç bir farkı olmadığını asla bilemezler.

ağır bad trip yaşarlar bunun sebebi süper-cahil olduklarını gizleme çabasıdır. çünkü bilen insan mutlu olur, mutlu insan bilir. (bu genel hal içinde olan insanlardan hafif sivrilmiş bir kaçı az buçuk kültür edinip sokrates'in "bilgi insanı mutsuz eder" tezini savunmaya çalışır. asıl cehalet ise burda başlar , orijinal söz helence olduğu için oradaki bilgi 'öğrenilmemiş bilgi' anlamına gelen bir kelime ile kurulmuştur.)

genelde fight club övüp, büyük hasılatlar sağlamış bir film stüdyosu tarafından çekilen bu filmi düzen karşıtı sanmaktadırlar. halbu ki düzen karşıtı olmaya çalışan genç nesilleri apolitik yapmak ve eleştirel bakış açısından uzak tutmak için çekilmiştir bu film. ( çok kült filim olsaydı brad pit oynamazdı)

genellemeyi paçamızdan sıyırıp attığımızda ise mimarlık öğrencileri kalmakta sadece elimizde , o da bizde yok.
evet globalleşen dünyada...
yaw abi çok rahat işleri yha ders çalışmak yok bişe yok resim çizip sınıf geçiyolar bis gibi sabahlara kadar ders çalışma dertleri yok oh miss kibi bölüm yha.
fazla ciddiye alınmaması gerekir.
grafikçiler hariç deyin.
bizzat içinde olduğum birisi olarak evet entel geçinen antenlerle dolu..
"özgürüm ben" algısı.

sanat özgürlükse, sanatçı da özgürdür. saygı duyuyorum sanata, sanatçıya.
hepsinde malesef ki üniden sonra zaten işssizim bari biraz üni hayatı yaşayayım dusuncesi vardir
gsf'de okuyrum moruk anladın mı yaniğğ, rahatııızzz. güzelim akşam işin yoksa bana gelsene bir kaç portre resim çizeriz
bende resimdeki gibi yarattığı algıdır.
 resim
çomü gsf sanat hakında kendine dert edinmiş insanlar için iyi bir fakülte olduğunu söylemeliyim eksikler varmı var fakat iletişim ile palyatif yada kalıcı çözümler bulunabilmektedir. en eksik yanı ise bölümler arası iletişimsizliktir.