günümüz yazarları

edebiyatımızın gidişatıyla ilgili endişelerimin olduğu durumdur. kitap yazmak bu kadar kolay olmamalı.
genellemelerden kaçınarak, günümüz insan profillerini göz önünde bulundurunca varlıklarının anlamsız olduğunu düşünmek biraz komik oluyor. insanımız bu, onu temsil eden yazar da bu. saygı duymak dışında bir şey yapamayız. sanırım değişim denen şeyin varlığını kabul edip, saygı duymakla alakalı. bunu başarabiliriz.

(bkz: değişmeyen tek şey değişimin kendisidir)
@1 e katılıyorum. lakin kitap yazmaktan öte bu tip kitapların insanlarca bu kadar beğenilmesi beni hayal kırıklığına uğratıyor. yoksa kitap yazmak kolaydır.
belli bir üne ve maddi olanağa ulaştıktan sonra "nede olsa ünlüyüm kitap yazsam okurlar"düşüncesiyle anlamsız okumaya değmez kitaplar yazanlardır
hiç bir iş yapmamaktadırlar !

sadece konu belirleyip yazı editörlerine "sen hallet ben vericem paranı" diyen siyasetçi gavatlardan tutun,

"türkiye'nin dostoyevski'siyim" diyen yunus günçe'ye kadar alayı boş beleş fıs insanlardır.
yazar sıfatının yakışmadığı cümleleri birleştirerek yazı yazan canlı varlıklardır.evet yalnızca cümleleri birleştirirler hatta kimisi daha da ileriye giderek saçma cümleleri birleştirme konusunda usta olmuş şahıslardır.
nasıl ünlü olurum?nasıl popüler olurum? ile başlayıp günümüz edebiyatını kirletmekten başka bir işe yaramazlar.günümüzde kitap bastırmanın bu kadar kolay olmasının nedeni internettir.gerek popüleritesi yoğun olan kişilerden prim yapmak isteyen yayınevleri gerekse wattpad gibi giriş yapan herkesin yazar olabildiği uygulamalar sayesinde basılan kitaplar internetin edebiyata olan olumsuz katkılarına örnektir.
elbet vardır kıyıda köşede iyi yazan birileri ama dediğim gibi kıyıda köşede kalmışlardır.
çöplüğün içinde ki güzellikleri görmek ne mümkün
sözlerine aşk ,rakı,çay ,acı ekleyen herkesin yaptığı şeydir . yazmak ,roman çıkarmak. bir de wattpad belası var. genclere resmen " erkek işkence etse bile bu seviyor demektir kız ses cıkarmasın " gibi alt metinli kötü şeyleri yüklerler. yazık be
sahsen hala iyi yazarlar var ilk aklima gelen ahmet umitdir. kendisin gayet iyi oldugunu dusunuyorum ama malesef herkesin kitap cikardigi gercegi cok dogru ve uzucu
murat uyurkulak hariç de lan!
 resim

başlıkta yazar denmiş ama sonrasında neden ünlü olduğu bile bilinmeyen insanların o ünlerini kullanarak yazdırdığı kitaplar ve şahsiyetleri konuşulmuş hep.