güven

güven ile korku aynı beyin istasyonu tarafından fişekleniyormuş.

korku, insan türünün en ilkel ve yontulmamış duygularından birisi malum. john'cuğum ve bir o kadar da locke'cuğumun tabula rasa önermesine göre yeni doğmuş bir bebeğin zihni tertemiz; bebeğe güdülerinden başka bir şeylere karşı korku duymasını söyleyebilecek hiçbir verici yok anlayacağınız.

işte bu ilkel güdülerin beslediği istasyondan, amigdaladan çıkıyor güven de. garip, değil mi? normalde güven duymanın çok yönlü ve karmaşık bir süreç olduğunu düşünürüz ama bu zor kararı beynin en düşük seviyeli biriminde alıyoruz. yani güven duyma kararıyla ilgili sinyaller bilinçli ve mantıklı zihnin birimlerine hiç uğramadan oluşuyor diyebiliriz.

kıssadan hisse "o yapmaz öyle şey" demeyin a dostlar.
iki insanın samimiyet ve mesafe derecesini ölçen,bir çeşit ters psikoloji.,misal;25 yıldır tandığınız kıza dersiniz ki bu kız bunu yapmaz dersiniz lakin o kız size sadece rol yapar ve sizin güveninizin s**er.
herkese verilmemesi gereken değerli bir duygudur. yoksa çok ağlarsınız. hangi yazar söylemiş hatırlayamadım ama şöyle bir söz vardı güven ruh gibidir bir kere gitti mi geri gelmez.
genelde orta halli bir tipte,orta boylu,enseye vur ekmeğini al tarzi bir erkek ismi
annenin meme ucu ve çocuğun dudakları arasında temeli atılan, 0-2 yaş arası gelişen kişilik yapısıdır.
başlangıç noktası ve bitiş noktası belli olan sevgi düzleminde aşkı teğet geçen 2 bilinmeyenli bir denklem, ımm! ya da parabol, öyle bir şeydi uzun zaman oldu tam da hatırlayamadım
hayalkırıklığı yaşamayı göze alanların duyduğu hissiyat. insanı yanıltır.
insanlara karşı duymayı bıraktığım duygu
belirli beklentilerin karşılanmasıyla oluşan bir histir. alternatifi olan kimseye güvenememek kabustur. gerçek yalnızlıktır ve sürekli korku takip eder onu. güven duymak iyidir o yüzden.
son zamanlarda yaygınlaşan siteler nedeniyle sağlanması gereken önlemler bütünü.
http://guvenlegiris.xyz/
sevginin gücünü ve büyüsünü kaybedince var olduğumuz zaman ve mekâna bağımlı olarak dönüştüğü şey.çok elzem olan bir şey değil kanımca, güven duymak yerine bir kadeh kırmızı şarap içmeyi tercih ederim.
sanal ortamda en çok web sitelerine ve kullanıcılarına karşı oluşması gereken hissiyat.
https://sporcunuz.site/
ananızdan başkasına güvenmeyin, ağlarsa anam ağlar
ozan olan mı? ben başka tanımıyorum da yabancısıyım buraların