harç parası

ikinci öğretimlerin ellerinin titreyerek yatırdıkları paradır. genelde harç parası ile ilgili laf sokan arkadaşlarına "parasıyla uyuyoruz kardeşim" diyerek kendini savunduğu acınası bir durumdur :)
devletin öğrencileri söğüşleme çalışması.
sosyal bir devlette eğitim için alınmaması gereken ücret. devletimizin benimsediği bu politikaya sadık kalmadığını, kendisi ile çeliştiğini burada çok net görebiliyoruz. üzücü.
ikinci öğretimlere yapılan ayıp
ikinci öğretim iseniz bir de ailenizin maddi durumu yeterli değilse nasıl ödeyeceğinizi kara kara düşünürsünüz.
hesaplarıma göre buradaki insanlar toplanıp 10 ar lira fişeklerlerse anca ödeyebileceğim paradır teşekkür iyi günler :)
devlet kimsenin kafasına silah dayamıyor 2.öğretim okuyacaksınız diye enayilik yapıp suçu başkasına atmayın
not:akpli değilim sol görüşlüyüm sayın enayiler sonra sövmeyin
ılk üniversite inşaatında gece harç karan amelenin ağzından dökülmüş olan "karanlıkta görmeden herşey tamamda bari harç karma parası versinler hamminakoyyam" cümlesinin milli eğitim bakanının kulağına gidip gece gelen öğrenciler ödesin onun parasını tarzında bir çözüm bulmasıyla ortaya çıkan donemlik ucrettir
dört yıldır iliğimi kuruttu neyse ki son harcımı da yatırdım. keşke bu fiyatlar biraz daha düşük olsa, zaten bir öğrenci zor geçinirken bir de her dönem o kadar parayı nasıl bir çırpıda yatırsın. herkes i.ö mi isteyerek seçmiyor sonuçta
ikinci öğretim olmam münasebetiyle her dönem yatırdığım 481 liranın adıdır efenim. bölümde %10'a girince belli bir kısmını geri almaktayız, sonra vay efendim niye ortalama kasıyorsunuz.
2 saat fazla uyuyacağız diye dönem başı verdiğimiz yaklaşık bir aylık burs param.