her vatandaşın oy kullanabilmesi

saçmalık!

dağdaki çobanla benim oyum bir mi demeyeceğim elbette ama ülkede hiç bir engeli bulunmaksızın fikir, sanat, bilim, işgücü vb şeyler üretmeyen, milli varlığa bir katma değeri olmayan, ekonomiye kuruş sokamayan, sokakta potansiyel suçlu olarak gezenlerle benim oyum bir mi ?

bi de bu vatan hainleri dağdaki çobanla, sokaktaki çöpçüyle, kafedeki garsonla, işçiyle, emekçiyle, alın teriyle taşak geçerler.

şimdi bir daha düşünün her vatandaşın oy kullanabilmesi doğru bir şey mi ?
ehehehehehehehehjeehehehehehehehe. başlığa aynen bu şekilde güldüm. kardeşim o zaman seninlede, ilber ortaylının oyu bir değil? o adamda senin oy kullanmamanı isteyebilir bu düşünce yapısıyla? türk vatandaşı olup, 18 yaşını dolduran herkes oyunu kullanacak kardeşim. herkes sindire sindire kabullenecek.
türkiye’deki seçimlerde keşke gerçekten sadece tc vatandaşları oy kullansa ona da razıyız dedirten başlıktır.
abi şöyle herkesin oyu bir mi yhaaa?? tarzı söylemler gözümü seyirtiyor. evet kardeşim ülke sınırları içindeki her reşit insanın oyu eşittir öyle olmalıdır mikro faşizminiz batsın!!!!
demokrasinin ne kadar bozuk bir sistem olduğunu gösteren durumdur. evet arkadaşım, her gün işssizlikten evde yatıp "ekonomimiz çoğk iyi yha" diyen adamla benim oyum bir değil. evet, aynı zamanda benle nobel kimya ödülü almış aziz sancarın da oyu bir değil. demokrasi denilen sistem sadece kötünün iyisidir. insanlar iq suna,kültür seviyesine, insanlığa bir şeyler katışına göre sınıflandırılıp oyları da aynı oranda etki etmelidir lakin böyle bir sistem sadece ütopik gözükmektedir. her şeye hile karıştıran insanlık buna da karıştıracaktır. en yakın örneği diplomasız bir cumhurbaşkanına sahibiz. her insan eşittir ve oy hakkına sahiptir romantizmden çıkın artık. bakın her insan eşit olunca ülke ne halde kendi gözleriniz ile görüyorsunuz. malesef ki aptal insanlar çok kolay manipüle edilebilir ve biz ülkecek bunun zararını çekiyoruz. aslında sadece ülkemizde değil dünyada sağ akım oldukça yükselmektedir ve hiç güzel bir yere gitmemektedir. bir yandan da düşünsene ilber ortaylı,aziz sancar,özgür demirtaş gibi adamların daha fazla söz hakkına sahip olduğunu seçimlerde? sence de bizi daha güzel bir gelecek bekliyor olmaz mıydı?
değeri sonradan anlaşılan bir aysun kayacı ablamızı akla getiren başıklardan biridir.

aysun kayacı'yı bu zamanlarda o kadar iyi anlıyorum ki. kadın o zamanlarda linç yemişti ama şimdi parti kursa barajı geçer.
bildiğin bir rejim varsa ona geçelim dediğim olaydır.(bkz: oy kullanmak haramdır )
kürtler oy kullanmasın
kürt yazarlarda çıksın site kasıyor
görünce aklıma, seçmenlere ıq testi yapılması gerektiğini getiren başlık.
oy vermeden 1 ay önce falan seçmene soru sorulmalı 7+9 olur ali ata bak öğelerine ayırın olur yapabilen oy verebilmeli not sorular türetilebilir
kimse kusura bakmasın arkadaş ülkeye yıllarını veren okumuş insanla, kalkınma-emperyalizm-evrim- gibi kelimeleri televizyondan a-haber vs ile öğrenen insanın, ülke geleceğini planlamada eşit şartta olması garip geliyor insana. japonya'nın 2. dünya savaşı'ndan sonra uyguladığı seçim kurallarını bir gözden geçirin anlarsınız ne demek istediğimi hadi eyvallah.