herkesle iyi geçinen insan

tiksindiğim insan modeli. çevremde bunun gibi bir kaç örnek var. nasıl oluyorda beceriyorlar anlamıyorum. ortak nokta aramaları ayrı bir olay, olması gerekliymiş gibi.sürekli kafa sikip çok konuşmalarıda artı özellik olarak yanlarına almışlar.
daima kaybetmeye mahkum olan insan türüdür.
henüz kendi karakterini ve düşüncelerini oluşturamamış insandır.
en sevmediğim insan. her devrin insanı da diyebiliriz buna. öyle ki aman yalnız kalırım diye ayaklarınızı bile yıkar. kişiliği oturmamış ve muhtemelen oturmayacak olan insandır.
bu kişi ya omurgasızın önünde gidenidir ya da harbiden saygı duyulası, her seferinde insanlar üzerinde pozitif bir etki bırakan bir insandır.
ortası yok.
başlık altına yazılanları okuyunca ne kadar pislik bir insan olduğumu anladığım başlıktır. bence başlıkta bahsetmek istediği konuşulabilecek çoğu insanla iyi geçinen insandır çünkü gidip elin akpli çomarıyla iyi anlaşmak gibi bir amacım yok. kendimden şöyle bahsedersem daha iyi olur aslında; birçok konuda bilgim,fikrim vardır yalnız çoğunda usta değilimdir. cem yılmazın dediği gibi hepsinden biraz biraz o yüzden bir insanla tanıştığımda illaki konuşacak bir noktayı yakalarım ve bu sayede arkadaş edinmede sorunum yoktur. insanlarla kolay tanışırım da hayırsızımdır biraz en yakın arkadaşımlarımı bile haftalarca arayıp sormadığım oluyor.
karakteri henüz oturmamış insan
2 ye ayrılırlar birincisi hayır demeyi bilmez, gerçekten iyi biridir ve sürekli suistimal edilir. ikincisi yalnız kalmamak uğruna her ortama ayak uydurur. yalaktır, çıkarcıdır...