idam cezası

ara ara tekrar getirilmesi gerektiği fikri hortluyor. ama neden hortluyor? tamamen saçmalık.

gelip/gelmemesini tartışıyorsak eğer gerçekten bir şeylerin farkında değiliz demektir.
"ama sadece katiller ve tecavüzcüler idam edilsin. " diyenler olacak ,onu da anlamıyorum doğrusu. gelen hangi yasa doğru uygulandı da bu doğru uygulansın. ne olacak olan yine mağdura olacak. hem gerçek çözüm bu uygulamayla sağlanmaz. baskı ve şiddetin olduğu yerde her türlü sapkınlık olur. herkesin önce bunu anlaması lazım.
avrupai dusunce kafasina uymayan ve barbarca bir uygulama olarak gorulen cezadir. bir insanin canini veya herhangi bir canlinin canini -nefsi mudafaa haric- almak her dinde gunah sayilir dusuncesindeyim.

edit: agirlastirilmis muebbet verilince zaten suclu yasarken her gun olecek.
başlık sahibesinin dediği gibi eskiden hep tecavüzcülere ve katillere gelmesini isterdim. fakat ülkemizdeki durumları algılayabilmeye başladıkça, insanlara,kurumlara hatta ve hatta toplumun yarısına kolayca etiket yapıştırılabileceğini, kolayca karalanabileceğini görünce esefle vazgeçtiğim fikirdir. kaldı ki bu tür suçlara idam zaten ceza değil ödüldür.
şimdi kimyasal hadım geliyormuş tecavüzcüler için bakalım nasıl uygulanacak umarım doğru şekilde doğru kişilere uygulanır ve son derece azmış olan tecavüz vakalarının önüne bir nebze olsun geçebilir.
tecavüzcüler için idam veya hadım cezası olabilir fakat şöyle de bir durum var. bir kadın bir erkeğe bu adam bana tecavüz etti diye iftira atabilir. bunun örneklerini amerika'da gördük. kadının yalanı ortaya çıktığı zaman erkeğin hadımı ne olacak? nasıl geri alınacak o hadım? bırakın hepsi hapishanede çürüsün.
bir boka yaramaz.. şeriat falan mı istiyorsunuz? eski cumhuriyet algısı yok şuan ki toplumda.. kendinize gelin.. elinizi verirseniz kolunuzu kaptırırsınız şimdi ki kesime..