idealleri olmayan insanlar

hayatta kendilerine gelecek bir mevki yahut yapılacak hedefler belirlememiş, boş beleş yaşamaya gönül vermiş, yaşamın yalnızca nefes alıp vermek olduğuna inanan insan kitlesidir. özellikle kadınlar ''ne yazıkki'' evlenirim nasılsa kafası olduğu için ideal peşinde olmayı reddederler.

dedikodu peşinde koşar, ordan burdan laf dilenir, saatlerce insanları eleştirebilirler. bunlarla da kalmayıp hayatta en doğru kararı verenlerin onlar olduğuna ve en doğru yorumların onlardan çıktığına inanır, hakkında gram fikri olmadıkları binlerce konu hakkında olup olmadık görüşler ortaya atabilirler.
ülkemizde eril dili kadınların daha çok ürettiğini düşünürsek, ideali olmayan insanlar arasında kadınların nüfusunun daha çok olduğunu görmekteyim. üzücü, bu konular çok derin.
cinsiyetten bağımsızdır. "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" mottosu ile hareket eden güruhun üyeleridir. genel zeka seviyesinin ortalama altı, bencillik seviyesinin ise ortalama bir insandan daha yukarıda olması kombinasyonu çok etkilidir varoluşlarında. kendi yaptıkları, sunulan herşey ile yetinmek ve sorgulamamak, zayıf bilinçlerinin ve güçsüz kalplerinin sağlığı için çok önemlidir. sürüden güç alırlar, çoğunluk her zaman haklı ve doğrudur onlar için. daha doğrusu haklılık doğruluk olarakta düşünmezler, "eğer hayatta kalmaya devam edeceksem koy götüne" benzeri bir düşünce yapıları vardır. toplumda her kesimden temsilcilerini bulabilirsiniz. avukat, doktor, kaportacı, çiftçi, akademisyen, tiyatrocu, din adamı, işsiz, zengin, fakir ayırt etmez. vizyonsuzluk örneğidirler, komik bir paradoks oluştararak yine vizyonsuz oldukları için bunun farkında olamazlar. aptallar gibi, sadece daha tehlikeli.***
omuzlarından tutup "k e n d i n e g e l l a n" diye bağırmak istediğim insan tipleridir
sikkime kadar idealler onemlidir
tatsız tuzsuz bir hayat yaşayacakları düşünülebilir.
doğuştan bu haldeler ise basit insanlardır. basit hesaplar peşinde koşarlar. sonradan kaybettilerse, potansiyelini çöpe atan basit insanlardır. basit hesaplar peşinde koşmadıklarına inandırırlar kendilerini.
insanların ideallerinin olması şart mı? size mi soracaklardı? belki boş yaşamak istiyorlar? ya siz ne sikimsonik insanlarsınız götünüzden element uydurmaya bayılıyonuz he