ikili ilişkilerde sık yapılan hatalar

sevgili, arkadaş ve herhangi biriyle olan ilişkilerde yapılan hatalardır.
şahsımın yaptığı en büyük yanlış hataları unutmak
kendimce karşımdaki ne isterse yapmaya çalışmak. ne bileyim her sorulan şeye fark etmez cevabı verenlerdenim. her şekilde eğlenebiliyorum sevdiğim kişiyle olduktan sonra. o gitmesin onu kaybetmeyeyim diye kendimden fazla ödün veriyorum, gereksiz fedakârlık yapıyorum, sanırım. bu da kişiye gereğinden fazla değer vermeye giriyor ve sonunda cezasını çekiyorum. işin başka bir ilginç tarafı ise çoğu zaman bunun farkında oluyorum, olacakları tahmin ediyorum ama sonucu görene kadar aynı şekilde aynı tavırlarla devam ediyorum ısrarla. allah belamı versin :d.
götünü ısırmak, herkesin hoşuna gitmiyor tabii.
fazla üstüne düşmek... alan açmak lazım.
hadi sana rimel süreyim kovalamacası
istemiyorum demek yerine başından savmak
ikili ilişkinin içinde bulunmak.
fazla taviz vermek, onun için kendinden vazgeçmek. günümüz ilişkilerinde biraz fazla
karşındaki insanı gözünde fazla büyütmek.
her şeyi konuşarak anlaşmak yerine konuşmaktan kaçmak
hayatının merkezine koymak
beklenti içerisine girmek
en büyük hata gözü kapalı güvenmek veya güvensiz olup güvenilmeyi beklemek...
uzun mesafeyi bahane etmiyoruz abi biz özlüyoruz seviyoruz mesafeler engel değil kafasında ilişki yaşamak. o mesafe gün gelir mutlaka götüne girer. ne kadar seversen sev mümkün değil. evlilikten sonra araya mesafe giren ama atlatan görmedim ama sevgililikte mesafeye göğüs gerip evleneni görmedim.
alttan almak, bir sorun olduğunda içine atmak, aman üzülür aman kırılır diye rahatsız olunanları söylememek ve en önemlisi kendinden ödün vermek. şunu söylemeliyim ki kimse dünyaya geleceği hayatı seçemez ama yaşayacağı hayata yön verebilir bu yüzden kimseye katlanmak ya da sırf seviyorsunuz diye sürekli hayatınızın merkezinde tutmak zorunda değilsiniz. sizin değerinizi bilmeyen ve sizi değiştiren insanlardan uzak durun. ve yıllar geçti bırakamam hissine de kapılmayın. tabi yapabilirseniz :))