ilk kez regl olacaklara tavsiyeler

hayat kurtaracak tavsiyelerdir.benim verebileceğim ilk tavsiye asla panik yapmayın.biyolojik olarak hazır olduğunuzda sakince olayı akışına bırakın
sibel can'ın "kanasın kanasın bırakın yaram kanasın" diye haykırmayı bırakıp pedinizi iç çamaşırınıza düzgünce yerleştirin
çift don giyin ortada kanlı nigar gibi takılmayın
ilk kez regl olacak bir kızın burada bulunma olasılığı tayyip dışında birinin başkanlık seçimini kazanmasıyla aynı olduğu için gereksiz bir başlıktır.
zamanla alışma gibi bir durum yok bunu bilin, hepsi bir öncekinden daha sancılı :/
bu başlığın hitap ettiği kitlenin burada olmamasının dışında olsa bile böyle tavsiye mi olur lan
ilk kez regl olacağınız günü önceden bilemeyeceğiniz için bu tavsiyeleri okumayın.
ilk başta bunun utanılması gereken bir şey olmadığını bilmeleridir.ayıp ya da günah değildir. kendinizi kötü hissetmeyin.bunun dalga geçilecek bir konu olmadığını unutmayınız.
kimse önceden ne zaman regl olacağını bilmez fakat yaklaşık olarak o döneme geldiğinde kişi de merak uyandırır ve araştırmaya başlar.

regl tanımı: basitçe söylemek gerekirse regl bir kadının vücudunun artık ihtiyacı olmadığı dokuları dışarı atmasıdır. bu doku rahimden gelir, burası kadın vücudunda bebeğin (fetüs) geliştiği yerdir. her ay ya da yaklaşık olarak her ay, rahim astarı kalınlaşmaya başlar. bu kadının hamile kalması durumunda döllenmiş yumurta için yapılan bir hazırlıktır. yumurta döllenmezse bu astar vücuttan vajina yoluyla atılır. buna da regl olma denir.
yani bir genç kız regl olduğunda, “kanaması” yoktur, aslında vücudu az miktarda kan ve bazı gereksiz dokulardan kurtulmaktadır. bu doğal, normal bir süreçtir.
“dişiliğini,doğurganlığını,üretkenliğini fark et küçüğüm.gurur duy bununla.sen kadınlığınla güzelsin.ilk kez regl olduğunda tokat atan kültürler var.var etme onları.utanma,saklama.siyah poşetle gazete kağıdıyla örtmeye çalıştılar pedleri.sonra aynı zihniyet çocuk isteyip buna kavuşamayınca hep kadını aşağıladı.regl olmak da çocuk sahibi olmamak da utanç onlara göre.bunlara aldanma.
iyiki varsın küçüğüm.sen kadınken çok daha güzel çok daha sensin.”
derdim ben.yarın bir gün çalıştığım okulda da fikrim söyleyeceklerim hep bu doğrultuda olacak.
başlığın açıldığı yerle başlık arasındaki zıtlık. duvara anlatmak gibi.
çok güzel bir konu olmuş l teşekkürler ombrelerimden selam var sana başlığı açan yiğit
@1 in dişi yazarları ifşa çabasıdır.
ilk kez 2-3 haftadır adet görmeyenlere tavsiyeler olsa daha faydalı olacağını düşündüğüm başlık
asıl şov yeni başlıyor dikkat edin
bol bol şarap için geçene kadar evsizler gibi takılın işe yarar belki..
ped bulana kadar bir peçete koy iç kıyafetine daha sonra en yakın yerden ped bul sonra iç kıyafetine koy. sonra üzerine bir tane daha giy ya da zıbın giy çünkü ilk taktığında rahatsız eder. ve ortalıkta bacaklarının arasında bir şey varmış gibi dolaşma dışarıdan anlaşılmıyor bez takılmış çocuklar gibi yürümediğin sürece. ayrıcaaaa her tuvalete girdiğinde değiştirmen gereken bir şey değil bu ped hem çok pahalı ???? akıntı seviyene göre günde en az 2 en fazla kaç sen belirle takmalısın. karın ağrın çok olursa ayaklarının altına bir sıcak su torbası koy karnına elinle yuvarlak hareketlerle masaj yap ağrın hala varsa zencefilli limonlu su yap kendine ve bir dilim bitter çikolata yersen rahatlatabilirsin ağrı kesici başvuracağın son yöntem olsun. bu arada tebrikler genç kız oldun ve hormonların sana deliler gibi oyunlar oynayacak sabırlı ol :))
hassas bir başlık, modları bu başlığı dikkatle takip etmeye davet ediyorum.
sağlıklı bir kadının en erken 9 en geç 15 yaşına kadar bu evreye giriş yapmış olması gerekiyorsa.. başlık bana sözlükteki kadınların yaş sınırını düşündürttü
ilk kez regl olacak bir genç kız eğer çomü sözlüğe giriyorsa onun bir tavsiyeye ihtiyacı yoktur. o hepimizi suya götürür susuz getirir, belki getirmez
üniversite de mi okuyorum yoksa ilkokul da mı dedirten başlıktır.