ingiliz kültür dil okulu rezilliği

öğretmenlere eğitimci olarak değil de kobileşmenin bir ürünü olarak bakan ticarethaneleşmiş eğitim kurumu örneği. bir tkp platformu olan "(bkz:pensesindeyiz)" ağına dertlerini iletmişler. durumu şöyle bırakıyorum:

https://patronlarinensesindeyiz.org/2019/07/03/canakkale-ingiliz-kultur-dil-kurslarinda-hak-gasplari/

eski öğrencileri olduğumdan mütevellit eski müdürden sonra pek çok şeyin değiştiğini söyleyebilirim. ah n***r hocam, sen gidince ö***m diye birine kaldık, sekreter bozması egolarıyla hüküm sürerken ne vaatlerini yerine getirdi, ne doğruları yaptı. hep yapmacık geldi bana öyle. vaat dediğime de bakmayın hani bir kitap gelecek, kur bitti kitap anca geldi.

zaten şu dil kurumlarının mantığından da fazlası beklenemez, tamamen devlet dershaneleri kapattı biz napalım diye devam eden, üstüne a2 seviyesi bile olmayanlara hiçbir yerde geçerli olmayan (geçerli diye sıkıyorlar) c1 seviye belgeyi yapıştırıverirler.

konudan fazla sapmadan zaten ülke genelinde asgari ücret facialarından haberdarız, ama yakınında ve tanıdığım hocalarıma yapılan bu davranışlar üzdü beni.

işten çıkardıkları doğru, küçük grup öğretmenleri sürekli değişiyordu bu yüzden. bir eğitimci ve veli olarak da bu durumun kesinlikle kaliteli bir öğretim sağlamadığını belirtmeliyim.

karalama kampanyası falan da yapmıyorum gidip kuruma kaydolmayın etmeyin diye, bir eğitimhaneyi kaliteli yapan öğretmenleridir. yönetici ya da verdikleri kararlar değil, ki koordinasyon tabii önemli. öğretmen motivasyonu daha da önemli.

ya zaten 36 saatlik kur başına 700 tl alıp her sınıfa 10 ar kişi koyan bir ticarethaneden ne beklenir. (ulan burda 400 kişi olsa, kişi başı hadi 600 diyelim... bir de yaz kursu varmış)

son olarak, ayıptır. rezilliktir.
okumadığım vasat rezillik. azıcık boşluklu falan yazsaydın yazı resmen gözümü korkuttu
çanakkale'de haber değeri taşımayan onca hak gaspı var ki. umarım erkenden haklarına kavuşurlar.