instagram

erkeklerin kız düşürdüğü, buluşunca hayaller vs hayatlar sorunu yaşadığı sosyal paylaşım sitesi. “sen bir de beni instagramda gör.”
tüm sosyal medyanın üzerine çöken platform. kullanmayan kim kaldı ki?
teşhir'in tavan yaptığı, herkesin mutlu gibi göründüğü, samimiyetsizliğin en üst seviyede olduğu zaman kaybı sitesi
gerçeklerin değil de olmak istenilen hayatların paylaşıldığı sosyal mecra,stalkın son kalesi
as hesabın yanında fake hesap açmayanın alınılmadığı izlenimi uyandıran platform
en son ınstagram kullandığımda tek albenisi üç beş filtreydi
ağır stalkların döndüğü bir aplikasyon
fake hesaplardan geçilmeyen,hepimizin nedensizce hangisini atsam diye düşündüğü sosyal medya,neden bu kadar önemsedik nasıl oldu anlamış değilim
içinde deli gibi reklamların döndüğü, hemen herkesin kullandığı, hemen herkesin ok attığı ve buna rağmen kullanmaya devam ettiği sosyal medya şeyisi.
aktif kullanıyorum herkes gibi bende bok atıyorum ama malesef olmuyor kurtulamıyorum
kullanmayan tek kişi benim galiba.
samimiyetsiz bir ortamdır. herkesin mükemmel kıyafetleriyle mükemmel hayatlarından mükemmel pozlar paylaştığı ve bunların yalan olduğunu herkesin bildiği ama yine de birbirlerini kandırmaya devam ettiği leş bir platformdur.
kişilerin “çok mutluyuz” izlenimi verdiği sosyal medya platformudur.
samimiyetsiz olduğu kadar kişinin gelişimine katkısı olan bir ağ. öyle çok kötüleyecek değilim. isteyen istediği gibi kullanıyor zaten.
takip ettiğin alana göre sana kattığı şey değişen platform. şahsen mesleğimle alakalı hesapları takip ettiğimden çok sıkıntı yaşamıyorum. ama büyük bir çoğunluğun başka insanların yapmacık mutluluğunu takip edip mutlu olmak için çaba sarf etmediği halde kendi mutsuzluğunu katladığı platform olarak da bilinir.
bu kelime geçince kendinden geçer bazı insanlar.
 resim
günahınızı aldım affedin. sözlük yazarları bu başlık altında takipleşiyor falan sandım çok korktum. aman arkadaşlar çok ince bir çizgi var gizli buzlanma olabilir her an kayma tehlikesiyle karşı karşıyayız tereddüt edişimi yadırgamayın.

instagram adlı mecradan bahsedecek olursak bazı bazı saçma bazı bazı zevkli manzaraların, yenen yemeklerin, gidilen yerlerin, konumların, hep aynısı çekilen selfielerin - hala neden hayatımızı göstermeye bu kadar meraklıyız bilmiyorum - kullanıcıların hangi saatlerde daha aktif oldukları bile göz önünde bulundurularak paylaşıldığı aynı zamanda beğenilme duygusunu hep zirvede yaşamak isteyen arkadaşların takipçi-beğeni satın alma eylemlerinde bulunduğu (bkz: %100 aktif türk takipçi 10 tl) giderek saçma ve sahte bir hal alan sosyal alem diyebiliriz.
8 yaşındaki kuzenimin 3 yaşındaki fotograflarini #tb etiketi altında paylaştığı platform
en cok stalk yaptığım site
herkesin az yada çok aldığı beğenilerle egosu kastığı yer.
feysbuku mındar eden sosyal medya aracı
şu sıralar bumeranglardan geçilmeyen sosyal medya platformu
(bkz:boktagram)
biri beş gösteren sosyal medya unsurudur.
tü kaka diyenlerin, uygulamanın her özelliğini bildiğini görüyorum. neyi ne amaçla kullandığın önemli her alanda. seç, beğen, al. teşhircilik diyen var, egoistlik diyen var, kendini kandırmaca diyen var. herkes kendi gerçeğine uygun şekilde kullanır, uygulamayı öcü ilan etmenin anlamı yok.
  • /
  • 2