internet kafenin saat ücreti olarak 3,5 tl alması

internet kafelerin aşırı derecede şımardığı ve öğrencileri hunharca,acımadan,bağırtarak s*kme durumudur.bundan 3-4 sene öncesine kadar 1 tl olan şey nasıl oluyor da 3.5-4 tl ye kadar ulaşabiliyor aklım almıyor.şimdi diyecekler ki kardeşim adam oraya senin alamayacağın bilgisayarlardan 40 tane koymuş sen oradaki klavyeyi alamazsın falan filan ..ee tamam da zaten bu bir işyeri açmanın gerektirdiği birşey,ben de demiyorum ki 1 lira olsun ama en fazla 2-2,5 tl lik fiyat aralığında olması gerektiğini düşünüyorum ama bizim türk insanımız heryerden olduğu gibi kolay ve kısa zamanda zengin olma hayallerini böyle mecbura kalan insanların cebindeki paraları alarak yapıyorlar. tabi buna örnek olarak aynı zamanda tavuk dönerin 10 tl olması da bir örnektir. nedense çanakkale esnafı öğrenciyi böyle kullanarak daha da zenginleşiyor öğrencide ailesinin güzel paracıklarını bunlar gibileri zengin etmek için kullanmaktan hiç gocunmuyor ama yapacak da birşey yok şey mahkum diyerekten eyyorlamamı tamamlamak istiyorum..
çanakkale esnafı öğrenciyi sikmekten başka bir işe yaramıyo
25 kuruşa yarım saat otururduk eski günlerde. bu başlık bana sigarayı 2.75 aldığımız günleri bile hatırlattı.
saat ücretinin yüksek olması yetmezmiş gibi bir de masa açılışı için ayrıca para alınıyor. bu devirde gidilmez aga internet kafeye
çocukluğumuzda her yerde internet kafe olduğu için ücretler iyiydi. fakat son zamanlarda artık internet kafe kültürü kalmadığı için sanırım fiyatlar bu şekilde.
höh be eskiden hırbo gibi saatlerce çıkmazdım kafeden 25 kuruştu o zamanlar tabi.
harbiden sinir olunan durumdur yani 10 lira atıyorsun 2.5 saat oyna bitiyor valla ınternet cafeye harcanan parayla yeni bilgisayar alınır .
yazıkmış size ya denizlide 2.5 tl
normal durumdur çoğu gamecenterdir ve donanımların pahalılığıda bir gerçek bunu diyen kişinin o mekana gelen elektrik parasından yada en küçük levhanın bile bin tl gibi bir vergisi olduğundan haberi yoktur kira ve yazılım ücretlerini saymama da gerek yok herhalde esnaf her zaman öğrenciyi sömürsede internet kafe dediğiniz yerler bunun baya dışında kalıyor
İletişim - Kurallar