interrail türkiye

benimde dahil olduğum türkiyenin en büyük gezgin platformu, dev bir aile. bazen duvarda kahvaltıları oluyor, aynı zamanda couchluk yapıyorum.. elinde bileklik olan yeşillendirirse bahtiyar olurum
ablam sayesinde kesfettiğim,güzel dostlar edindiğim tayfa. çaylak gezgin olarak da ilan edeyim
hayranlıkla takip etmeme rağmen bir adım bile yaklaşamadığım grup/aile/ortam/fırsat etc.
yaklaşık 1 yıldır aklımda olan ve takip ettiğim fakat her girişimimde bir şeylerin eksik kalmasından dolayı başarısız olduğum durum
sürekli yeni dostluklar kurmamı sağlayan topluluk
14 kasım 2013te dahil olduğum birbirinden güzel insanlar tanıyıp, gezme işlerinde master olmamı sağlayan geniş aile.
insanı cesaretlendiren doğayı tanıma doğayla yaşama şehirleri gezme kültürlenme dost edinme gibi bir sürü olayı hayatınıza sunan bir grup
hayatın monotonluğundan ve dayatmalarından sıkılmış, özgür ruhlu insanların gezerek, konaklayarak, lokmasını paylaşarak kurdukları güzel topluluk. dahil olacağım günü iple çekiyorum.
her ne kadar güzel bir grup olsa da son 1 senedir kendilerinin beyan ettikleri ilkelerinden uzaklaştılar.
-cinsiyet ayrımcılığı had safhaya geldi(erkeğe yardım edilmezken ihtiyacı olmayan şımarık bir kıza bütün grup seferber olabiliyor).
-yaptıkları etkinliklerde sözde ceplerine para girmediklerini beyan etseler de bu tarz ücretli kamp, gezi etkinliklerinde paraları güzelcene cepliyorlar.
-facebook sayfasında parası olan sürekli gezdiği yerlerin fotoğrafını atıyor ve bir de altına utanmadan ben yaptım siz de yapabilirsiniz.ulan sanki çalışma azmiyle olan bir şeymiş de siz de yapabilirsiniz diyor. yani kısaca libido kasıyor bazıları.
son söz olarak grubun ilk açıldığı vakitlerden beri takip eden birisi olarak bu tarz gruplar çok da sağlıklı değil.grup samimiyetten uzaklaşıp erkeklerin avcılık yaptığı gruba dönüştü.tatil yapacaksanız da yurt içi yurt dışı gitmiş birini bulun ona danışın daha iyi.
bunlar gittikleri yerleri pislik icinde bırakmakla da meshurdurlar. 5 parasız gezip dunyanın her yerinde hem kendilerini hem memleketi rezil edenleri de görmüstür bu gözler. mesele parasız gezmek degil ben de binlerce km otostop tecrübesine sahibim ama kural tanımayarak tatil, eglence vb. yapmak cehaletten ötesi değildir.
dahili olduğum gruptur. kurucusu bestami köse.
dahil olacağım gruptur.. monotonluktan sikilmiş öğrencilere de önerilir..