ırkçılık

biyolojik farklılıkların insan ırkları arasında üstünlük sebebi olduğuna dair sahip olunan inanç ya da bu değerleri kabul eden doktrindir.

ırkçılar radikallerdir. radikal insanlar ise anti tezlere dolayısıyla gelişime kapalıdırlar. radikalleşmiş bir insana bir şey anlatılamaz. bir neo naziye bir şey anlatamazsınız mesela ona göre ari alman ırkı vardır falan fistan. oysa bu neo nazi vatandaş türkiyede doğsa türk ırkçısı, ermenistanda doğsa sırf ideolojisi için ermeni katliamı edebiyatı yapan biri olurdu. ya da 19. yy amerikasında yaşayan bir beyaz olsaydı afroamerican düşmanı olacak kadar boş bir kafaya sahip olacaktı. sırf siyahi olduğu için insanları otobüslere almayan, ayrı çeşmelerden su içiren onlara hayvan muamelesi yapan gelişimini tamamlayamamış biri olacaktı kısaca.

ırkını sevmek başkadır, kendini sırf doğduğun coğrafyadan ve genetik ailenden ötürü üstün tutmak başkadır sevgili sözlük sapla samanı karıştırmamak kısa geçen ömrümüzü dünyayı geliştirecek şeylere adayabilmek dileğiyle diyor kamu spotuyla bu entryi noktalıyorum.
düşük zeka-algı belirtisidir.*
 spoiler!
ortaokulda hitler'in bilime ve sanayiye dolaylı katkılarını objektif inceleyen bir kompozisyon yazmıştım. neyse ki hocam geri zekalı değildi ve sınıf arkadaşlarımın aksine savunmadığımı idrak edebilmişti.


ırkçı çok insan tanıdım*, genel görüşüm devletin doktrinini yalayıp yutmuş insanlar olmaları.*
dinimizce yasaklanandır
(bkz:kavmiyetçilik) ırkını sevip üstün tutmadır.başka ırkları aşağılamak içermez fakat hali hazırda kendi ırkına daha yakın olduğun için diğer ırkları hor aşağılamak olarak da algılanabilir.zaten ırkçı birisi bundan gocunmaz.
İletişim - Kurallar