jack daniels vs chivas regal

jack daniels siker.tartışmaya bile açık olmayan bi kıyaslamadır bu
bu tamamıyla tennessee viskimi yoksa scotch viskimi sevdiğinizle alakalı. tennessee ve bourbon viskisi amerikan viskisi olup yıllanma derdi yoktur. ancak scotch viskisi yıllanır hatta chivasın 12 , 24 yıllık şişeleri mevcuttur. he bana sorarsan ben jack daniels gentleman jack seviyorum.
başlığı görür görmez umarım konuyu açan viski kültürüne sahiptir diye düşündüm ancak olmadığını görünce de hemen açıklama gereği duymuştum ki @cavallupo adlı arkadaş yapma gereksinimi duyduğum açıklamayı yapmış. tabi ki de bourbon!
tekirdağ rakısı der susarım
viski içen köylüdür +1
chivas viskiden anlamayan zengin bebelerinin gösteriş içkisidir. jack viskiden anlayan anlamayan ama maddi olarak sıkıntıda olan insanların içkisidir.

viski içecekseniz, viski çok ağır, içimi zor diyenler için özellikle jameson öneririm. fiyat-performans olarak ortalama üstü viskidir.
geri kalan her şey için johnnie walker black.

ha para sıkıntı değilcilerdenseniz talisker, lagavulin, glenfiddich.

viski kaliteli ve güzel bir içkidir arkadaşlar. sağdan soldan gördüğünüz yanlış örneklerle veya kişisel zevklerinize uymuyor diye boklamayın. ağzıyla içene her içki güzeldir.
viskiden anlayan biri ikisinin de malt viski gibi bir kaliteyi temsil etmediğini, karma viskiler olduğunu bilir. o veya öbürü, karışık mı, karışık... nokta. konu sadece aroma meselesidir.