kadın erkek eşitsizliği

farklılık olsun diye erkek gözünden bir tespit aktarmak istiyorum. bir mekana kadınlar rahat bir şekilde damsız girebilirken erkeklerin alınmayıp yalnızlıklarının yüzlerine vurulması.
mekana damsız giremiyorlarmış vah vah(!) bu entrymde çok kısa bahsetmek isterim ki hemen hemen bütün sektörlerde kadın erkek eşitsizliğinden muzdarip kadın görebilirsiniz buna utopik gelse de hollywood da dahildir. türkçe karşılığını bilmememle beraber bu eşitsizliklerin doğurduğu kelimeler bile vardır mansplaining gibi.sevgili erkekler bu konuda biraz yardımınıza ihtiyacımız vardır, damsız giremiyoruz gibi bakış açısından ziyade gerçekçi ve çözüm bulucu olabilirsiniz. niyetim sardırgan olmak değil, bu konuyu ciddiye almanızı isterim.
doğal olarak var olan bi dengedir. kadın erkekle erkek de kadınla asla eşit olamaz. olsa cinsiyet farkına gerek olmaz.
@2 ye yönelik bir yazı olacaktır. ben yazdığım yazıda kendimle dalga geçmişken senin gelip olayı ciddiye alman ve hafif azarlaman bence oldukça komik bir durum. şimdi senle saatlerce oturup kadın-erkek eşitsizliği niçin oluştu,şu an ne durumda ve nereye ilerliyor diye doygun bir muhabbet çevirebilirim fakat bunun sana da bana da yararı olmaz çünkü büyük ihtimal ikimiz de aynı taraftayız. bulunduğun mecra 600 kişinin yazar olduğu bir sözlük. ben burada kadın-erkek eşitliği hakkında sloganlar atsam kanaat lideri haline gelme olasılığım kaç ? hayatı çok fazla ciddiye alıyorsunuz. tamam sen ciddiye al sana karışamam ama sen de başka insanların mizah yapmasına karışma hakkına sahip değilsin.
şunu kabul edelim ki kadınlar her zaman pozitif ayrımcılığa tabidir
arkadaşlar bu işleri kadına erkeğe indirgemeyin. öyle garip bi ülkeyiz ki kadın olsun erkek olsun bu ülkede yaşaması zor. bu cinsiyet meselesi değil insanlık meselesi.
eşitlik yoktur zaten kadın üstündür bu böyle bilinsin
İletişim - Kurallar