kadınlar neden çoğunuzu sevmez

bu konuya artık değinmenin vakti geldi. çünkü bakıyorum da sözlükte kızlar kendine bakmadığı için ya da bir kız tarafından terk edildiği için ağlayanlar var. bu konuya bilimsel ve sosyal açılardan bakmaya çalışalım.

kadınların doğal zamanı kısıtlıdır. nasıl yani? şöyle ki: biz erkeklerin yapabileceği çocuk sayısının bir sınırı yoktur. ergenlikten ölene kadar sperm üretiriz ve aynı gün pek çok kadını hamile bırakabiliriz. kadınlar ise 40'lı yaşlarına kadar ayda sadece bir yumurta üretirler. 9 ay 10 gün hamilelikte geçer ve aynı anda sadece bir kere hamile kalabilirler.(biraz komik oldu bu:) bu yüzden kadınlar iç güdüsel olarak bu kısıtlı zamanda en iyi çocuk yapabilecek olan erkekleri arzularlar. bu erkeğin fiziksel özelliği, sosyal konumu ve günümüzde ekonomik durumuyla ilgili olabilir. pareto prensibi'ni duyanınız olmuştur. kadınlar konusunda da bu geçerlidir:

kadınların %80'i erkeklerin en iyi %20'sini arzular.

bu demektir ki eğer %20 içine bir şekilde giremediyseniz kızlar genç çağında sizle pek ilgilenmeyeceklerdir. hatta %80'lik kısmın en iyilerinden olmanız bile fayda etmeyebilir.

ama üzülmeyin bu kızlar 30 yaşına geldiklerinde efendi erkek dediğimiz %80'lik kısımdaki delikanlılarla evlenirler. yani:

"bi gün sen de sevilirsin yeğen."