kafka okur dergi

kültür ve edebiyat dergileri arasında uzun soluklu takip ettiğim iki dergiden biri. çoğu edebiyat dergisinin "edebiyat çizgisinden uzaklaşma"gibi bir eğilimi oluyor fakat bu dergide bu dediğimi daha görmedim.
genel görüşüm; çoğu edebiyat dergisi ideolojik fikirleri insanlara benimsetmek adına edebiyatı bir araç olarak kullanıyor. edebiyat, ideolojinin kölesi olamaz. yazdıklarımdan sakın "edebiyat toplumsallıktan uzaklaşmalı"olarak algılanmasın. toplumsal olmakla istenilen ideolojiyi yaymak aynı şeyler değil. neyse çok uzattım. dergi içerik olarak emek verilmiş ve bünyesinde oldukça başarılı yazarları bulunduran bir oluşum. şimdilik bu çizgide, ileride çizgisinden uzaklaşır mı uzaklaşmaz mı bir şey diyemem...

(bkz:kafkaesk)
edebiyat dergisi değil, popüler kültür dergisidir. sayılarında bolca imla hatası olur, bir keresinde özdemir asaf olduğu için aldığım sayısı ile doğruladım bu olayı... birçok rezaleti vardır bunlardan biri de şudur https://twitter.com/edebiyatcekici/status/871759282160762880 . ileride bu işi daha ciddiye alıp yaparlarsa güzel olabilir lakin şu an vasattır.
bas fridayı kapağa basss
 resim

elimdeydi atmadan duramadım