kanser olmak isteyenlere tavsiyeler

kanser gibi cool bi ölümle hatırlanmak isteyenlere tavsiyelerdir.

arkadaşlar ilk olarak tam olarak kanıtlanmamış olsa da teknolojik aletlerimizi gün içerisinde yanımızdan uyku halinde bile ayırmamakla başlıyoruz.ufak bi radyasyon tüm çevresel etkinliklerin yanında güzel bi faktör olacaktır.

stres kesinlikle olmalı.okulu dersleri hayatı maddi ve manevi durumu sürekli kafaya takmalıyız.planlı ve programlı hayatın getirdiği zorlukları mutlaka hayatı zindan edecek seviyedeki bi gerginlikle takip etmeli sürekli işin içinden çıkma yollarını kara kara düşünmeliyiz.

sigara ve alkolü kanımızdan hiç eksik etmemeliyiz.bi yarrak zannettiğimiz izmaritlerin kokusu yoğun tüketimden dolayı parmaklara kadar sinmeli.alkolü genç yaşlardan itibaren yoğun olarak tüketerek pankreas mide akciğer karaciğer beyin ve sinir sistemi üzerinde geri dönüşümü olmayan hasarlar açmak ileride patlak verecek bi malign tümörün hızlı gelişimi açısından çok önemli.

bol şeker ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyi de es geçmemeliyiz.çünkü biliyoruz kii glikoz kanser hücrelerinin temel besin kaynağı.kanserin tespiti için bile işaretlenmiş glikoz moleküllerini vücuda gönderip en çok yoğunlaştıkları yerden yola çıkıyoruz. bu nedenle bol çay kahve tüketiminde şekeri es geçmemek gerekiyor.kola fanta sprite ice tea gibi yüksek şeker içeren içecekleri öğünlerimizden eksik etmemeliyiz.bu içecekleri aynı anda sigarayla tüketerek gırtlak kanseri potansiyelini de maksimum noktaya taşımak tamamen sizin elinizde.nutelladır çikolatadır trans yağlı cipslerdir bisküvilerdir kahvaltıda bile eksik edilmemesi gereken gıdalar.

yazın güneşte kalma süremiz sürekli artmalı arkadaşlar.bronzlaşmak uğruna saatler geçirdiğimiz plajlarda cildimizi çok güzel melanom cilt kanserlerine hazırlıyoruz çünkü.cilt kanserleri de lenf yoluyla diğer organlara metastaz etmeden güç farkedildiği için olası bi cilt kanseri sonumuzu farklı yollara hızla götürebiliyor.açık yaralarımız varken,vücudumuzdaki et benlerinin sayısı fazlaysa güneşte fazla kalma yollarını da öneriyorum.

her kanser başta tek bir mutasyon görmüş hücreyle başlıyor arkadaşlar.vücut savunmamız bunu algılayıp yok ederse sorun kalmıyor.eğer hücre kontrolsüz şekilde damarlanıp çoğalmaya başlarsa kanser başlıyor.bu neden vücudumuzun bağışıklık seviyesini düşürmek çok önemli.bu nedenle uykumuzu düzensiz hale getirmeliyiz.az ve düzensiz uyumalı ve meyvelerden uzak durmalıyız.özellikle c vitamini baş düşmanımız olmalı.

elimizde olmayan kalıtsal faktörler de çok önemli.yani ailenizde ve kan bağı olan akrabalarınızda kanser hikayesi görülmüşse çok şanslısınız.çünkü sizin de kansere yakalanma ihtimaliniz diğer insanlara göre daha yüksek :))

spordan ve efordan uzak durmamız gerektiğini söylemiyorum bile.uyumadan önce yenilen ağır şekerli tatlılar aç karnına tüketilen sigaralar ve sofralarımızdan eksik olmayan asitli içecekler konusunu tekrar hatırlatmak istiyorum.

kansere yakalandığımızı 1.evrede farkedersek kemoterapi ve radyoterapiyle kurtulma şansımız maalesef yüksek arkadaşlar.bu nedenle düzenli kanser taramalarından kaçınmalıyız.kanser olduğumuzu 3. ve 4. evrede farkettikten sonra alınan kemoterapiler ise sadece vücudun daha fazla çökerek son aylarımızı yatağa daha yakın şekilde geçirmemizi sağlıyor :)) atladığım tavsiyeler varsa siz de yazabilirsiniz.
bu bi yerden tanıdık ama neyse
İletişim - Kurallar