kenevir

esrar, marijuana veya cannabis.
insan fizyolojisi ve psikolojisine abartılmadığı sürece hiç bir zararı olmayan organik keyif verici bitki.

yüz yıllardır doktorlar, sanatçılar, filozoflar, din adamları vs vs gibi dünyanın gidişatını etkilemiş şahısların kullanıp zihinlerini canlandırdığı taze ve yaratıcı fikirler üretmesini sağlayan ot. günümüzde dünyanın çoğu yerinde yasaktır kullanımı , fakat yavaş yavaş legal olmaya başlamaktadır. bazı ülkelerde depresyon tedavisinde kullanılır. bir yıl içinde yaklaşık 5 gram tüketilmesinin ruh ve sinir hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı bir gerçektir. etken maddesi thc'dir.

yaşattığı mutluluk dolu saatler ise paha biçilemez hele ki hayal gücü kuvvetli ve sohbeti güzel arkadaşlarınız yanınızdaysa.
cannabis sativa ve indica türleri olmakla beraber purple haze ve blue dream isimli özel çiçek çeşitleri vardır.

ülkemizde yasal olmayan yollar ile kalitesiz satımı yapılan kenevir; skunk ve kubar olarak sofralarda yer alabilmektedir. fakat alkol ile beraber tüketilmesi tavsiye edilmez.

kullanım zevki kişiden kişiye değişiklik göstererek, kimisi için ders çalışma ve konsantrasyon, kimisi için tatlı bir uyku çekip rahatlama kaynağıdır. tüketimi ile beraber kızaran gözler ve 139 bpm tempolu bir müzik rakı-balık gibi gider.

not: bokunu çıkarmayın.
kronik ağrı çeken, hastalığı dolayısıyla büyük acılar içinde olan insanlar için kullanımının serbestleştirilmesi taraftarı olduğum bitkidir. ayrıca kağıt ve ip yapımında da kullanılması sağlıklı olacaktır. bilinçsiz insanlar her zaman çoğunluğu oluşturduğu için bu bitki hep tehlikeli olacaktır.