kız öğrenci evi

mobilyaların tümünün farklı olduğu, tabak çanağın, bardakların, kaşık çatalların aynısından iki tane olmadığı yaşam alanı. başlarda zor gelse de yemeği yedikten sonra bulaşıkları 2 dakikada yıkayıp mutfağı her daim temiz tutmaya alışmayı sağlayan, düzenli ve temiz olmayı mecbur kılan, erkek öğrenci evlerinin aksine, iş bilen yakın arkadaşlarla çıkıldıysa, kek, börek ve kısırın düzenli yapıldığı yer. aynı zamanda günlük kahve-gıybet masasının eksik olmadığı, sevgiliye trip atılacak mevzu varsa koalisyonun toplanıp intihara dair götürebildiği ortam.
ayrıca her insanın üniversiteye gelip de yaşamadan gitmemesi gereken yer.
bulasiklarin katiyen olmadigi tek yer.
ben sahsen son bardak-tava kalmayana kadar istifler, misafir arklarimi isik hiziyla mutfagi gormeden salona gecirttirirdim.

benimki mutlu bir hayatti arkadaslar.
sürekli elektrikler kesildi suyumuz kesildi bahanesiyle gittiğim evlerdir.ayrı bi atmosferi var kız öğrenci evlerinin...gizli kapaklı herkes uyuduktan sonra geceleri telefon ışığımı açarak işe koyulur en özeline kadar kızların eşyalarını karıştırırım.müthiş haz veriyor bana bu
kızların birbirine çok az güven duyduğu için (tek ise genelde aileler izin vermez) arkadaşlıkları bozulur diye çok az gözlenen öğrenci evi tipidir.
ya çok pistir ya da çok temiz, ortası yok
çantaların ve ayakkabıların dolabı olduğu, yardımlaşma dayanışmanın top noktası.
x ilk buluşma ne giyeceğim?
y benim blah blah sende çok güzel duruyor
z o zaman altına benim geçen aldığım ayakkabıları giy
y saçını söyle topla
x yerim sizi canım gadınlarım
iddia ediyorum benim evim %90 ının evinden temizdir
hemcinslerim için söylüyorum aman diyim olm bizimkilere benzemiyor direk bodozlama dalmayın valla sıkıntı çıkar he bide kalıcaksanız eşofman getirin yoksa insta hikayeler falan baya ağır rezil olursunuz
şampiyonlar ligi gibi bir yer diye düşlüyorum.
seçtiğin kişiye göre şekil alan bi ortam. eğer seçtiğin arkadaşın pis, dağınık ve biraz iki yüzlü ise cehennemden farksız bir yer. ama seçtiğin kişi iyiyse mükemmel bi yer.
mezun oluyorum ama sınıfımızdakiler daha davet bile etmedi o yüzden bi fikrim yok
kiralık ev ararken karşılaştığımız yanıt
erkeklerden daha dağınık olan evdir
1 aynayı 4 kişi kullanmak zorunda bırakır hele bir de aynı anda hazırlanmaya başladıysanız aman aman
temizlik, düzen ve uyum takıntılı bi insanın çoğu zaman yaşam mücadelesi verdiği, bizim de öğrenci evi hayaliyle başladığımız ama sonunda bok sarısı koltuklarıyla memur evine dönen ama çok sevdiğim canım evim
her öğrenci evi gibi temizinin çok temiz, pisinin çok pis olduğu yaşam alanı
tek başınayken tadının çıkmadığı, 3 kadınla paylaştığında fazla gelen, bazen sefalet, bazen dert yuvası çoğu zaman anılarını biriktirdiğin huzur dolu bir ortam olan mekan. o sefillik içinde tatlı tatlı olan zenginlikleri özlemedim değil.
bizden daha pasaklı olduğunuzu gördü bu gözler kızlar.. kız öğrenci evi her türlü entrikanın, çirkefliğin ve kavganın döndüğü yerdir. net.
erkeklerin evi kadar pasaklı değildir diye tahmin ediyorum.
aile evi kadar da temiz değil. orta şekerli kahve misali sıcak bir ortam.