kordondaki su gösterisi

şehir dışından gelenlerin ve güzide çiftlerimizin akşamları önünde fotoğraf çekilmekten ve havaya fışkıran suları izlemekten keyif aldıkları fışkiyemsi şey.
tamamen gereksiz bulduğum şey.
dünyanın en gereksiz ikinci şeyi olabilir.
birincisi için (bkz: alkollü içeceklerdeki aşırı vergi)
arada bir müzik çalıyor, bazen hiç olmuyor, anlam veremediğim bir yapılanma
kordonda huzurlu bir şekilde yürürken bir anda açılıp hande yener çalarak keyfimizi kaçırmayı başaran çanakkale belediyesi’nin yaptığı gereksiz masraf eseri.
çok yapay ve zorlama duruyor. hoşlanmıyorum o ucubeden.
ç.t.s.o yani çanakkale ticaret ve sanayi odasına ait galiba bi ara üstünde yazıyodu
acaba gece 12’den sonra aşağıya doğru merdivenler açılıyor da kendinizi bir disko topunun etrafında bir grupla dans ederken mi buluyorsunuz diye düşündüren lüzumsuz gösteri. insan bir sebep arıyor haliyle.
ticaret ve sanayi odası ve içdaş ortaklaşa bütçe kaynağı oluşturup inşaa edilen fışkiye.
bir ara durdurulmuştu, martılar için umumi tuvalet işlevi gören, bence gereksiz, özellikle yerli turistler için vatan-millet-sakarya-çanakkale diye sahiplenilen yapı.
denizin, karşı tarafın tablomsuluğunun içine etmiş yapı. gürültü ve çirkinlikten başka bir şey değil.
kordonun kendi güzelliği varken neden böyle bir şey yapıldığına anlam verilemeyen, yer bildirimi olması açısından instagram hikayelerini süsleyen, genelde yaşlı teyzelerin, amcaların önünde kalabalık oluşturduğu yapı.
sanat nasıl yapılmaz ve gördükten sonra sanat neden yapılmaz sorularını düşündüren görüntü. belediye çalışıyor ve belediye gerçekten sanata meraklı.