küba

tıp alanında ki durumunu daha fazla araştırarak leş bir seviyede olduğunu görebileceğiniz ülke.

son günlerde bazı yerleri özelleştirmiştir. obamayı ve amerikan grupları ağırlamıştır.

ek olarak ülkeye giderseniz, ülke halkının gidemediği yerlere gidip, kübalıların sahip olmadığı haklara sahip olabilirsiniz. bu bile rezalettir. ülkeden kaçmak isterken boğulan veya kaçarken öldürülen yüzlerce insan vardır. sscb'nin amerikaya karşı önlem almak için harcadığı bir ülkedir.
bill clinton'un zamanında ambargo koymadan önce kasa kasa rom ve puro getirttiği, komünizm ile yönetilen ülkedir.
(bkz:komünizm)
sanırım pek de mutlu olmayan ülke.geçelerde fidelin oğlu intihar etmis bayadir depresyondaymis yazik.ama allahtan cirkinmis
tatlı su sosyalistlerinin öve öve bitiremedikleri ülkedir. fırsatları olsa bir dakika dahi beklemeden 'kapitalist ' abd ye kaçarlar.
fazla büyütülen ütopya. öyle dışarıdan abii herşey bedava diyen cihangir solcularının 1 hafta yaşadıktan sonra arkalarına bakmadan kaçacakları ülke. hala ayakta kalmasının tek sebebi küçük ölçekte olmaları geliyor bana.
gemicilik yapmış biri olarak diyebilirim ki, hiç öyle sandığınız gibi romantik,renkli değil.kaçır beni buralardan diye gözlerinizin içine bakan kızlar vardır.gemilerin önünde nöbet tutan askerler vardır,bebeği ile traktör tekerleğinde ölümü göze alıp okyanusa açılan kadınlar vardır.açlık sefalet,tecavüz vs vs
İletişim - Kurallar