kyk borçlarının silinmesi

üniversite öğrencilerinin kredi borçlarının silinmesi için ve bundan sonra da karşılıksız kredi verilmesi için kanun teklifi hazırlanıp tbmm'ye sunuldu.

ayy hadi inşallah(!)
kyk borcum silinirse eğer okuyup iş sahibi olursam bi öğrenciye burs vercem gitsin doya doya eğlensin şanslı pezevenk
olmayacak olandır. devletin kasasına girecek bu kadar büyük bir parayı sizin ay hadi inşallah tabiriyle silecek olmaları çok ihtimal dışı. boşuna heveslenmeyelim parayı yiyin ilerde yavaş yavaş öderseniz.
takımların silinen milyonluk kredi borçlarından fazla değil öğrenciden dönecek para ama yine de silinmez boşuna umutlanmayın. seneye seçim zamanı tekrar gündeme gelirse bi' ihtimal ama şuan hiç sebep yok silinmesi için.
devlet bizimle açık bir şekilde dalga geçiyor. devletin sana olan borcu silinir fakat senin devlete olan borcun asla silinmez, torununun torununa bile kalır
hikayedir, ağza bir parmak bal çalmaktır
2 yıl önce yatırmaya çalışıp yatıramadığım 90 tl tutarındaki harç parasını unutmayıp 2 yıl sonra bana bunu yatır yoksa belgeni alamayacaksın diyen sistem hiç bu kadar öğrencinin kredi parasını affeder mi?
kampanya başlattığım eylemdir türkiye cumhuriyeti gençlik ve spor bakanlığı: kyk öğrenim kredisi borç affı gelsin - kampanyaya imza ver!
https://chn.ge/2q4v055