kyk borçlarının silinmesini istemeyenler

nasıl kredi çekip ödüyorsak bunu da eşek gibi ödemek zorundayız. hadi buyrun tartışmaya.
bu insanlar düpedüz o.ç.'lardır. çaresizliği hiçbir zaman yaşamamış, bencillerdir. başkasının acısından, kederinden zevk alırlar. ve %99.9 ak-troll'lerdir. öğrencilerin üç kuruşuyla yaptıklarını kıskanıyorlardır.

ve ayrıca devlet olarak, her şehre ve hatta her ilçeye üniversite açan sensin, kontenjanları iki üç kat arttırıp işsiz ordusu yetiştiren sensin, mezun olunca öğrenciye iş bulabileceği bir kapı açmayan sensin, iş garantisi vermeyen sensin, o öğrenci iş bulsa bile yaptığın zamlarla, hayat pahalılığının çok çok altında maaş veren sensin, bursu arttırmak yerine herkese borç dağıtan sensin, ödeyip ödeyemeyeceğinin hesabını planını bile yapmayan sensin ve öğrenci de kredi alıp bunu ödeyemeyince bu şartlarda suçlu oluyor. haciz yiyor. herhangi bir özel banka, herhangi bir firma kadar bile planlı olamıyorsun, hiçbir ön görün yok ama herkese borç dağıtıyorsun. ve sonra geri alamayınca adeta insanları süründürerek, hayatlarını mahvediyorsun... lafa gelince "sosyal devlet"im diyorsun.

dünya kadar şirketin vergi borçlarına af çıkaran devlet, öğrencinin vatandaşının hesabına göz dikiyor. madem ekonomi çok iyi diyorsun, enflasyon %10 diye maaşlara %8-10 zam yapıyorsun, peki o zaman neden her şeye %30-%40 zam geliyor? neden bu kadar vergi topluyorsun?

elin amerikalı, alman çocuğu, daha öğrenciyken harçlıklarını biriktirip altına araba çekebiliyor senin türkiye'de verdiğin kredi ayda 90 dolar bile etmiyor. ve bunu faiziyle geri istiyorsun. acaba elin avrupalı çocuğu ayda 90 dolar ile mi geçiniyor?

keşke adam gibi "sosyal" bir devlet olabilsek de öğrencilerin cebine yemek parasını, ulaşım parasını, gezi parasını hatta sadece eğlensin diye bile para koyabilsek. zira cebinde parası olmayan bir üniversite öğrencisi karnı açken hiçbir gelişme ve başarı gösteremez. sadece yaşamaya çalışır.
kendine müslümandır. bencildir.
genelde alıp yerken hoş gelen ödemeye gelince tribe giren vasat öğrencilerin isyan ettiği kişilerdir.

yok öyle paşam ödiyceniz o paraları
aldığım gibi ödüyorum mecbur