lahmacun

lahmacun öyle herkesle yenmez adabı vardır lahmacunun
 resim
ölüyü bile diriltecek güzellikte bir yemek
günün her saatinde gömebileceğim muhteşem yiyecek
türk mutfağının en lezzetli yemeği. böyle sıcak sıcak, hafif kıtır, bol kıymalı. olsa da yesek!
bursada mahallemde 3.5 a lahmacun yiyebilirken ki gayet de büyük ve tatları güzelken (hayır at eti değil) çanakkalede adamakıllı ve uygun yapan bir yer bulamamış olduğum yiyecek.
troya caddesinde hiç şaşırtıcı olmayan bir şekilde adı “troia” olan bir lahmacuncu açılmış. tam adı troia taş fırın. 3 buçuk liraya lahmacun var diyolağ çıkın çıkın gidin
(bkz: fakirlik belirtileri)
lahmacun sadece bir yemek değil bir sanattır hele sonrasında beklenmedik sex çıkarsa ve alt planda rock çalıyorsa neyse daha fazla anlatmayayım ağlicam şimdi
dünyanın en güzel yemeğidir şüphesiz. o lahmacun öyle bir yemektir ki her derde devedır. hasta olunca 2 lahmacun bir işkembe çorbası içiyorsun hastalık falan kalmıyor.
nazilli pidenin yavrusudur. çok açsam evde değilsem iki tane yerim. ama keşke lahmacun olsa da yesem dediğim nadirdir. pide daha güzel.
mayasız hamur + bol soğanlı sebzeli az etli yiyecek. bu kadar abartılı sevilmesi şaşırtıcı. ye geç yani ne edebiyat yapıyon.
tarsus'a ait fındık lahmacunun içinde fındık yok gençler! dağılın,boyutu tek lokmalik olduğu için adı fındık lahmacun
bugün yaşadığım şehirde en güzel lahmacunun nerede yeneceğini tesadüfen keşfettim.
aceleyle yoldan geçerken, caddenin köşesindeki pidecide, camın kenarına oturmuş tek başına yemek yiyen bir adam gördüm. gözlerime inanamadım. adam bir şeyler yerken, arada sırada parmağını yalıyordu. vallahi de billahi de yalıyordu. biraz yaklaşıp çaktırmadan baktım. o da ne? adam lahmacun yiyordu. adamın tipi de ağzının tadını bilen bir tipti ha. içim gitti ama öğle yemeğini yemiştim. söylemesi ayıp, kuru fasulye ve cacık. içimden kendi kendime, ''oğlum noppo o yer işte bu yer'' dedim. mekanın adını öğrendim. en kısa sürede buraya uğrayacağım. çünkü lahmacunu yerken parmaklarını yalayan o dayıya çok güveniyorum, ağzının tadını bilen birine benziyordu.
güzeldir, kültürümüzdendir fakat son 2 yıl içerisinde “ağğbi lahmacun yemeyenle olmaz” tarzı triplere malzeme olduğunu gördüğüm için üzgün olduğum lezzetlerdendir. (bkz:çiğ köfte)
sex&lahmacun& rock n roll üçlemesinin önemli elemanı..