laiklik ne değildir

para karşılığında 18 yaşından küçük çocukları öpüştürmek laiklik değildir arkadaşlar. gagabulut denilen kürdo geçtiğimiz günlerde izmir’de bir video çekiyor. erkek grubundan iki çocuğa kağıt seçtirip,kağıtta yazılanı yaparsanız benden para kazanacaksınız diyor. iki erkek cocuk kartı çekiyor kartta”erkek erkeğe öpüşme” yazıyor değeri ise 100tl. ve bu iki reşit olmayan erkek kamera önünde öpüşüp para kazanıyor. bunun ardında gaga kürdosu “laiklik kazanacak” diyor. ya siz harbi kafayı yemişsiniz ya. rezalet insanlarsınız. eşcinsellere sonsuz saygım var. lakin bu çocuk istismarına girer. iki youtubeda izlenicem de para kazanıcam diye böyle bir şey yapılmamalı. bu prim değil başka bir şey. allah ıslah etsin diyorum.
rezaleti izlemek isteyenler buyursun
bir orospu çocuğu olarak gaga bulut. bunun aşireti neden hala bunu öldüremedi, onlarında amına koyim nasıl ezik bir aşiretsiniz.
bir dipnot olarakda laiklik bira içip mal mal izmir marşı söylemek değildir. söyle yine söyle marşıda herşeyi yerinde yap amık sarhoş özentisi.
her türlü gavatlığı yapıp, laikliğin arkasına sığınmak değildir. soyunup soyunup laikliğin arkasına sığınmak hiç değildir. örf adetlere giydirmek hiç mi hiç değildir.
laiklik dinsiz olmakta değildir. herkesin inanma ve ya yok sayma özgürlüğü bulunmaktadır. ınanlar dinci inanmayanlar laik gibi bir denklem basit ve içi boştur. bence önemli olan insanların ne yaptığının farkında olması. gaga bulut adlı varlık ve niceleri ne yazık ki bizler yüzünden çoğaldı.
öncelikle laiklik öğretilmeli çünkü 80 milyonun neredeyse yarısı laikliği kişisel özgürlük sanıyor.laiklik kısaca din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaşın dinini özgürce yaşayabilmesidir.
'denize karşı bir meyhanede rakı bardağının fotosu sosyal medyaya bırakılır' ve altına "işte buna laiklik derim" yazılır. laiklik bu değildir arkadaşım.
açık giyinmek de denize karşı içki içebilmek de dini örf ve adetlere bağlı olmadan yaşayabilmek de kısacası dinin getirdiği kuralları takmadan yaşayabildiğimiz ve yapabildiğimiz her eylem dolaylı yoldan laiklikle ilişkilidir. dini kuralları devlet ve sosyal yaşam kavramından ayırmadan yaşayan bi ülke olsaydık bu eylemleri yapamazdık.
aslında bizler için armağan gibi olan bu ilkenin ne olduğunu öğrenmeyi reddetmeseler, ne olmadığını çok kolay anlayacaklar ama nerde be kardeşim