leyla ile mecnun

samimi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. dördüncü bölümü bitirmek üzereyim. gayet eğlenceli ve akıcı gidiyor. ilerleyen bölümlerde ise efsaneleşme zamanı başlayacakmış. bakalım merakla izliyorum.
güldürürken düşündüren, canım dizi. yalnız izlemeyenlere ya da izlediğinde anlamayanlara mal muamelesi yapan bir kitle var kiiii çok antipatikler.


hoş bir leyla ile mecnun kalmıştı duyarını kasmadığımız.
türk dizi tarihinin en absürt karakterlerini barındıran burak aksak dizisi.
türk dizi tarihinin ezel ile birlikte en iyilerinden.
imdb'de ilk 100'e girmeyi başaran türk dizisi. herkesin hoşuna gitmeyen bir dizi sebebi de kaliteli olmasıdır efendim... türkiye'ye fazla gelen bir dizi..
bir türlü anlayamadığım esprilerine güldüğüm ülkede baya bir fan kitlesi olan dizi..
bu başlığın açılmış olması sözlüğe sevgimi birkaç kat daha arttırdı. hayatımı değiştiren birkaç şeyden biridir bu dizi.
aşkın arkadaşlığın dostluğun ne güzel yaşandığını gösteren hatta öğreten güzel dizi. bence kitapta çok başarılı burak aksak gönlü güzel insan hayal dünyasını hayata geçirmiş değerli büyüğümüz ne güzel yazmışsın böyle bir hikayeyi. ne güzel bir kadro canlandırmış bu karakterleri.
mecnun gibi top muyum bir am için öleyim?
leyla'yı da sikeyim mecnun'u da sikeyim.
bana yar olmayan karının izzetini itibarini sikeyim...
abartıldığını düşündüğüm ama güzel olan, popüler kültürün oyuncağı olmuş bir dizi. niluferfest'e gitmiştim 1ay önce. gece çadır'a yatmaya gittik, bütün ergenler sabaha kadar ismail abiiiiii diye bağırıyor diğerleride ne vaaaar diye bağırıyor, bune şimdi aq komikmi. güzel bişeyide bok etmeyin amık ergenleri.
önceden ben de abartıldığını düşünürdüm hatta dizi tv'de yayınlandığı zaman 1 dk'sını bile izlememiştim. ancak sonrasında eşim ile birlikte youtube'den izlemeye başladık. yemekte tüm bölümlerini sırası ile izliyoruz bir yıl oldu. 37. bölümdeyiz ve izlerken çok keyif alıyoruz.
bir gün geri dönücem dedi diye gemide çalışan babasını ölme ihtimalini düşünmeden, yıllarca görmeden , tanımadan ,limanda bekleyen ismail abinin duygulandırdığı dizi
leyla ile mecnunu rakı masasından ayrı düşünmek imkansızdır.
  • /
  • 2