lise arkadaşlıkları vs üniversite arkadaşlıkları

genelde lise arkadaşlıkları daha samimi ve içtendir. üniversite arkadaşlıkları sadece çıkar üzerine kurulduğu için uzun süreli olmaktan çıkar. bir süre sonra sadece merhaba merhaba halini alır.

100 lise arkadaşınızın 5'i ile hala konuşursunuz ama 100 üniversite arkadaşınızdan maksimum 2 tanesiyle konuşursunuz. yani okul bittikten sonra. 2 bile olmayabilir.
derdim, mutluluğum, hüznüm.. neyim varsa işte, ilk aradığım insanlar liseden kaldı bana. bitsin diye çabaladığım, sabahları kalkıp giderken lanet okuduğum o yeri hayvan gibi özlüyorum şuan. büyüdükçe öğreniyorsunuz ki o dostluklar hiçbir yerde karşınıza çıkmayacak. üniversiteye geçtiğinizde ayağınızı kaydırmak için ellerinden gelenleri yapacaklar. siz her kahpeliği gördüğünüzde anımsayacaksınız o günleri.
derler ki; lisede iyi arkadaşlıklar kuramayan bireyler üniversitede sağlam arkadaşlıklar kurar. ben belki de lisede iyi arkadaşlıklar kurabildiğim için lise arkadaşlarımı daha samimi buluyorum, şehir dışında bir çok maceraya açık olmama rağmen lisedeki sıcaklık, samimiyet, içtenlik yok. çıkar ilişkileri üzerine kurulu üniversite arkadaşlıkları çoğunlukta fakat madem ki lise arkadaşlıklarını özlüyor seviyor herkes neden kimse lisedeki gibi değil ? biz de değiştik demek ki.