meral akşener

başarmaması için hiçbir sebep yok denmiş. ama bu saatten başaramaması için bir sebep var. bu sebep ne medya sansürü, ne recep tayyip erdoğan, ne ohal, ne de ysk... bunun sebebi muharrem ince.

akşener'in ikinci tura kalacağını zaten hiçbir anket veya seçmen iddia etmiyordu. asıl amacı rte'nin oylarını bölmekti, parçalamaktı. kararsız sağ seçmenin oylarını toplamaktı.

ama bu saatten sonra birinci turda da başarı elde edeceğini düşünmüyorum. zira hdp'li kürt seçmenlerden oy koparma ihtimali yok, kararsız chp'lilerden de oy alma ihtimali artık kalmadı. sağ seçmen ise muharrem ince'ye yani aslında "sol" bir adaya yöneldi.

muharrem ince, ortada bir meral akşener bırakmadı. rte ile kapışmak isterken, diğer adayları da eritti. seçmenin fikirlerini tamamen değiştirdi. kararsızları karara bağladı. buna kendim ve ailem de dahil. muharrem ince aday olmadan önce, chp'nin adayı kim olacak tartışmalarının yaşandığı dönemde ben de dahil ailede herkes meral akşener'e oy vermeyi düşünüyordu.

ki eğer chp'den abdullah gül, kemal kılıçdaroğlu veya başka bir aday çıksaydı da oyum meral akşener'e gidecekti. yakışmıyordu çünkü. ama muharrem ince'nin adaylığı tam oturdu.

herkesi etkilemeyi başardı. yolu açık olsun. meral akşener'in bir balon gibi patlayacağı açık bu saatten sonra. oy oranını %7-14 arası tahmin ediyorum.
(chp %30+)
her yerde ilah gösterilip selahattin demirtaş’tan daha fazla oy alamayan lider ahahahahahahahahahahahahah
güvenmiştik. kaybetmesi önemli değil ama hala ortalıkta gözükmemesi üzmüştür. bir daha da şansı olacağını düşünmüyorum.
seçimli kurultay kararı almıştır ve aday olmayacağını açıklamıştır.
seçmenin isteğiyle olağanüstü kurultayda yeniden aday olacağını söyleyen iyi parti genel başkanı.. kurda kuşa yedirmeyiz seni annem..