mesaja cevap vermeyen kıza yollanacak ikinci mesaj

diye bir şey yoktur. cevap vermiyorsa bu, iki manaya gelir; ya sizinle konuşmak istemiyordur ya da sizi adam yerine koymuyordur. her iki durum da yeterince sarih. tekrar tekrar mesaj atararak kendinizi küçük düşürmeyin. “ya mesaj atamadıysa, ya bilmem ne olduysa” gibi mevzularda zaten o mesaj atıp ya da arayıp gerekli açıklamayı yapar. onun yerine varsayım yapmayın.

yeni nesilde böyle bir huy var; aramaya veya mesaja, herhangi bir gerekçe olmaksızın keyfine göre dönüp dönmeme. bunun hiçbir şekilde kabul edilebilir bir yanı yok. hani bazen dönemezsin, şu olur, bu olur. ama açıklama yapma gereği bile duymuyorsa siktir edin gitsin. çocuk denilecek yaşları geçip de hala karşısındakine saygının ne olduğunu bilmeyen hiç kimse, bir gram saygıyı bile hak etmiyor demektir.

birinin aramasına yoğunluk vs sebeple geri dönmemek dışında, cevap vermiyorsam açık bir şekilde; siktir git, seninle yüzgöz olmak istemiyorum, demek istiyorumdur. ki bir insana böyle davranmayı kolay kolay reva görmem.

bu durum, farklı zamanlarda 2-3 kere tekrar ediyorsa ve uyarmama rağmen aynı şeyi yapıyorsa onun beni iplemediği sonucuna varıp hayatımdan siktir etmekte hiçbir beis görmem.

yok, bunda ne varmış, olabilirmiş vs goygoyu da dinlemem. belli bir yaşa gelip insan gibi davranmayı öğrenemeyeni anası babası eğitemediyse benim yapacağım bir şey yok demektir.

siktir edin olm, kızmış şuymuş buymuş... kimsenin size böyle davranmasına izin vermeyin.