metal müzikten yaşlandıkça uzaklaşma sorunsalı

sene 2019, tam olarak 2004'de dinlediğim atreyu'nun the curse albümünden beri dinliyorum bu türü. hem de hala her türünü... ama genelde insan sıkılıyor büyüyünce... "aiyhhh başım kaldırmıyor artık" diyor. ya da böyle artık pink floyd, led zeppelin, janis joplin ve daha nicesini dinleyip "o zaman küçüktük eheheheh" diyip uzaklaşıyor.

inanın anlayamıyorum. ben hala günü gününe yeni çıkan albümleri dinleyip, deli gibi konser takip ediyorum. hala norveçli delilerin atmosferik sert müziklerini dinleyip "possessed by eviiil, possessed by sataaaan" diye evde çığırıyorum. ya da "killing in the name of" diyip zıplamaya başlıyorum. hay derdini sikeyim diyeceksiniz ama ne yapayım arkadaşım yok yani, insanlar hep uzaylı gibi ötekileştiriyor. geçmişten beri böyle. eski metalci elemanlar şimdi sıla falan dinlemekte ve "hala metal mi dinliyon amk, öyle karı düşmüyor" demekteler. ben ise hala goregrind, bağırsak/böbrekcore, deathgrind dinleyip sözlerini çıkarmaya çalışırım.

haaaa hiç mi başka tür dinlemiyorum? tabii ki dinliyorum. ama tabii ki
günümüz elektronik sıçmıklarından olmayan, gitar, bass ve davulun akustik sesini duyduğum müzikleri(yani 1960'lardan 2000'lera kadar olan rock müzik, blues ve jazz)(ve tabii ki pop değil). elektronik hiç mi yok? var dostum olmaz mı? vangelis var, depeche mode var, kitaro var, mike oldfield vaar. ama gidip ne bileyim sıçımtırak drum and bass dinlenmez yani... haa zevkler ve renkler tabi saygım var(demet akalın ve türevi yerli yabancı hepsini dinleyenin kendine saygısı yoktur).

velhasıl kelam kafanızı siktim elbet ancak hala ekstrem metal ftw /m\
yeterince yaşlanmadığımdan mıdır, belli başlı trash metal grupları dışında pek yeni şeyleri dinlemeyişimden midir bilinmez... başıma gelmeyen olay. thx god, you're the most beardy.
zamanında sevdiği için dinlemediğini* gösterdiğini düşündüğüm durum.
benim için, şu yaşımda bile(22), bir nebze oluşan durum.
daha da yaslandikca tekrar yakinlasilir. olay uzaklasmaktan çok takdir edebilmek.
kafa kaldırmıyorsa demek.