michelangelo

müthiş bir sanatçıdır.
davut heykeli de en özel eserlerindendir. detaylar ve oldukça sert bir mermer üzerine bunları işlemiş olması tamamen yetenek ve zekanın bütünleşmiş haliyle alakalı.yani her insanın sahip olamadığı bir hal. deha olabilmek bu esere sahip olmakla eş değer bana göre. davut heykelinde özellikle ellerdeki damarların süzülüşü o nasıl bir süzülüş... ayaklar ve ayak parmakları da aynı şekilde. çok iyi gerçekten. bu arada yanlış hatırlamıyorsam üzerine işlenilen bu mermer, mermer türü olarak en sert ve işlenmesi en zor olan mermer türü. bunu yaparım deyip başlamak da bu müthişlığın yaratıcı gücü olsa gerek. sanatçıdaki bütünlük bu işte.


“kafamda davut’a dair bir görüntü yarattım ve davut’a ait olmayan her şeyi mermerden kazıyıp attım.”
michelangelo

eser için şu eleştiride bulunabilirim. o kadar inceliğin arasında belki biraz da olsa o herkürümsü hava bastırılabilirdi. bu michealongo'nun roma heykelciliğini benimsemiş olmasıyla alakalı sanırım. olsun bu hali de çok çok iyi.

şu ele bakar mısınız!
 resim


“mermere sıkışmış bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuşturuncaya dek mermeri oydum.”
ninja kaplumbağalar arasında en soytarı olanı, durmadan kardeşlerine şaka yapıp onlara uyduruk yemekler hazırlıyor, mesela pizza milk-shake! en sevdiği şarkı eşliğinde dans etmiyor ya da koca bir pizzayı mideye indirmekle uğraşmıyorsa, michelangelo muhtemelen kardeşleriyle birlikte kraang'ların canına okuyordur.

kullandığı silah: mınçıka

sloganı: "booyakasha!"
pizza sevgisinden dolayı kendisine yakınlık duyuyorum,ben de tam bir pizzaseverim. he bu arada bence çanakkale'de en iyi pizza (bkz: boss pizza ),daha bol malzemelisini ve güzelini yemedim çanakkale'de