moderatör nedir ne yapar

son gödüğüm 2-3 vakadan sonra tez zamanda öğrenilesi durumdur.burada ota boka karışıllmak istenildiğinde ortada hiç bir sey kalmaz.

malesef ki bazı insanlar tarafından benim de attığım bazı entryler "müstehcen" olarak görülmüş olacak ki kaldırıldı.kendilerinin tez zamanda önlerindeki o minik(?)duvari şöyle bir ittirmeleri dileğiyle.
moderatörün görevi sözlük kurallarına uymayan başlıkları düzeltmek, tanım yapılmayan entryleri silmek ve terbiye sınırını oldukça aşan yazarları sözlükten uçurmaktır. amacım sözlükte herhangi bir gerginlik yaratmak değil fakat yapılan haksızlığa da göz yumacak kadar da vurdumduymaz bir duruma gelmedim. insanları sözlüğe alıştırmak için tanım kuralında esneklik yaptıklarını defalarca dile getirmişlerdir ki bence de mantıklı bir esnekliktir. bundan sonra söyleyeceklerim tüm moderatörleri içermemekle birlikte falcı mıdır müteahhitçi midir nedir, sözlüğü arkadaşları kurduğu için istediği gibi at koşturabileceğini düşünen kendini bilmezin yaptıklarına göz yuman ve bir yandan da emirlerini yerine getiren moderatör arkadaşlar üzerine alınabilir. bu sinirim nereden geliyor diye merak ediyorsanız sizi tıp öğrencileri başlığına alayım. öncelikle burası özgür bir platformdur ve gerçek hayatın da olduğu gibi. herkes her şeyi beğenmek zorunda değildir veya beğenmedi diye suç işlemiş değildir. #13298 numaralı entrysinde bizim troll olmaya çalışıp da beceremeyen falcımız kendince bir şeyler yazmıştır. terbiye sınırlarını oldukça aşan bir şekilde içindeki eziklik duygusunu kusmuştur. sonrasında insanlar buna ben de dahil olmak üzere saygı çerçevesinde gerekli cevabı verdik. asıl ilginç kısım bundan sonra başlıyor çünkü bizim yazdıklarımıza uyarı geldi ''burası inci sözlük ya da forum değil,burası bilgi platformu ve başkalarının eleştirilerine kulak asmayın '' ve akli yengesi derinde değil in yazdığı bir entryi kaldırdılar. eleştirilere kulak asmama gibi bir durumum mümkün olamaz özellikle birtakım insanlar içimde olduğum güruhu aşağılamaya çalışırken. evet moronu da var kolay düşeni de var ama bu mühendislikte de aynı öğretmenlikte de aynıdır. ben çıkıp burada mühendisler aptaldır, öğretmenler salaktır desem bilgi vermem, terbiyesizlik yapmış olurum. silinen entryinin ardından güldük geçtik fakat üstünden bir hafta geçmişken aynı arkadaşının bir entryisi daha tanım bile içerirken silinmişken falcı arkadaşımızınkisinin aynı şekilde tanımsız bir şekilde durması tam olarak adam kayırmadır, ayrımcılıktır. arkadaşını savunuyor diyecek olursa da aranızda bu yapılanları arkadaşım yapmış olsa gerekli yaptırımı ona yapar, yerin dibine de sokarım çünkü ben göte göt derim. ya işi layığı ile yapın ya da troll nedir ve nasıl yapılır diye uygulamalı bir şekilde göstereyim.
moderatör, sözlüğün formata uygun şekilde devam etmesini denetler ve buna bağlı yetkileri ve görevleri bulunur. moderatörün görevi ne değildir diye soracak olursak eğer; bu düzeltmeleri yaparken arkadaşlarını kayırarak formata uygun olmayan entryler bulundurmaya devam etmek, sözlükte başarısız troll girişimleri ve uygunsuz entryleri ve başlıkları kendine alışkanlık edinmiş kişiye "1.nesil fasılcı" gibi doğru düzgün tanımlanmamış ve sözlük formatına ne kadar uygun olduğu büyük soru işareti olan tanımlar eklemek ve formata uygun olduğu halde durup durup insanların entrylerini silmek olabilir.

görünüşe göre ortada yapılan büyük bir haksızlık mevcut ve mağdur olan kişilerin mağduriyetlerinin en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. böyle olayların bir daha yaşanmaması için de moderatör seçimlerinde daha dikkatli davranılması gerekmektedir bence.
anlaşılan sözlüğün modluğu da ülkenin adalet sistemine paralel gidiyor
mod çelik kuvvet gibidir.
sorunu umursamaz ortadan kaldırır.
ingilizce klavye kullanıyorum diye aldığım uyarıları ve editlenen entrylerimi biriktiriyorum.
lakin ''ben trollüm ehüe ehüe eksilenicem'' diye dolanan gebeşlerin sözlüğü çöplük gibi kullanmalarına kimse sesini çıkarmıyor.
ama sorun değil i yi ı ya çevirdiniz.