müslüm gürses

müslüm gürses(müslüm akbaş), nam_ı diğer müslüm baba; 1953 yılında şanlıurfada doğdu.48 yıldır beyaz takımıyla acı,keder ve aşk şarkıları söyledi. arabeskin babası:
damardan söyler, belki içini acıtırdı evlatlarının ama kendini jiletleyen evlatlarına "yapmayın, etmeyin, yaralamayın kendinizi" derdi; konserlerinde, evlatlarına sahip çıkardı.
kendini ve beyaz takım elbisesini değiştirmeden, taklit etmeden; kendi ses rengiyle her türü, her tarzı okuyabilen(örneğin; paramparça coverı vs.) üst düzey vokalistti.
biyolojik çocuğu olmadan bir nesle babalık eden müslüm baba 3 mart 2013'te aramızdan ayrılmıştır. :(
'hatalarına bir nilüfer
sevgisizliğine bir kalp verdim' deyip alkol masasında derbedere bağlatan insandır. kendisinin konserine gidebilmiş biri olmayı o kadar çok isterdim ki
ilk aklıma jileti getiren arabeskçi.
ilk defa biri öldüğünde ağlamıştım , o da müslüm gürses oldu. ki ben o zamanlar ağır metal dinleyen dejenere bir gençtim.

bu denli toplumun hafızası ve gönlüne zerk eylemiş bir babadır kendisi. nur içinde uyusun.
ne orhan ne ferdi bir tek sen anladın derdimi söylesene müslüm baba nereden sevdim o zalimi
öldükten sonra kıymetini anladığım için kendimden utandığım yüce şahsiyet.
baba.
arabeskin, popun, sanat müziğinin, halk müziğinin babası. nereye koyarsan koy orada sırıtmaz bir ses.

sezen aksu ile olan sebahat abla isimli düeti pek bilinmez ama, benim için yeri ayrıdır.

huzur içinde uyu baba.
işçi ve gariban sınıfı tarafından her daim değeri bilinen. 2000 lerin başından itibaren sözde aydın kesime de kendini kabul ettirmiş (ya da etmek zorunda kaldılar) şahsına münhasır büyük müzisyen...
giden olduğunda gelen, sesiyle yalnız bırakmayan adam.. gönülerin babası..
müslüm gürses öldüğünden beri hiçbir şey yolunda gitmiyor
senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbimm
kendisinin vefatından sonra asil kıymeti anlaşıldığı için , birzamanlar kendisini ve dinleyenlerini kro gibi kelimelerle nitelendiren entel tipli vasat kişilere kaptırmış olmamız beni neredeyse ölümünden daha çok üzmüş olan , benzeri gelmicek mezarına narince nilüfer bırakılıp, içinden toprağın bol olsun bu dünyadan bir muslum gurses geçti be deyip iç çeke çeke yanından ayrılacak sanatçıdır.

-kankaa muslum bağbanin filmi çıkmış akşam berkecanla gidicezzz
-oha kanka fenalardayım bende hemen gidip bütün muslum sayfalarını beğenip , filme gidip 5.dakikasında sıkılıp bi bok anlamama rağmen 30 milyarlık iphone x telefonumla instaya hikaye atmalıyım

neyse sovmicem.
müslüm baba iyidir hoştur severiz. lakin görmediğiniz bir şey var ki bence bu çok mühim. müslüm gürses'in hayatı film oldu ve film iyi bir gişe yaptı. bununla beraber müslüm babanın şarkıları da artık her yaş grubunda nerede olursa olsun dinlenmeye başlandı. biz türk milleti olarak çok çabuk tüketiriz sevdiklerimizi. müslüm gürses'in hayatıdır, şarkılarıdır, filmidir vb. derken son bir aydır ortaya çıkan bu patlamayı da işin içine eklersek, maalesef toplumumuz müslüm gürses'in gerçek değerini ayaklar altına alacak ve bununla da gururlanacak. tıpkı nazım hikmet, didem madak, frida vb. kişilerde olduğu gibi...üzgünüm ama haklı çıkacağım!
filmi ile birlikte son zamanlarda sıklıkla andığımız güzel insan.
nargile sever közcü abiler ile entelektüel camianın ortak noktada buluşabildiği insan.
ve bütün iyi sanatçılar birer birer göz yumdular belki hayata belki de sanatın yok olmasına.
İletişim - Kurallar